Hoşgeldiniz  

BOMBAYA GEL: TARSUS CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI CHP’Lİ BOZDOĞAN İÇİN SORUŞTURMA İZNİ İSTEDİ!

admin | 27 Kasım 2022 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Tarsus Belediyesi iştiraki TESKİ üzerinden yapıldığı iddia edilen yolsuzluklarla ilgili ihbarları ve şikayetleri inceleyen Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ihbarları soruşturma evrakına kaydettiği ve İçişleri Bakanlığı’ndan CHP’li Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın yargılanmasının önünü açacak soruşturma iznini vermesi için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

TESKİ’nin yapmayı planladığı İsmetpaşa Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesinde ortaya atılan yolsuzluk iddiaları Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığını harekete geçirmişti.

Tarsus Belediyesi iştiraki TESKİ’nin eski Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özel’in Cumhriyet Savcılığına verdiği ihbar dilekçesinin ardından TESKİ’nin kara kutusu olarak adlandırılan Ziya Kenğer ve Yücel Parlakbudak’ın şikayet dilekçelerini değerlendiren Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan flaş hamle geldi.

Delilleri inceleyen Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı, Tarsus Belediye Başkanı Halk Bozdoğan başta olmak üzere ismi geçenler için soruşturma evrakı düzenledi. Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayete konu isimlerin yargılanması için de İçişleri Bakanlığı’ndan soruşturma izni istedi.

Bakanlığın soruşturma iznini vermesi durumunda TESKİ ve Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’la ilgili yargı süreci başlayacak.

https://www.sansasyonelhaber.net/bozdogana-teski-ustunden-bir-suc-duyurusu-daha-bozdogan-silahli-suc-orgutu-mu-kurdu.html
https://www.sansasyonelhaber.net/yeni-iski-skandali-teskide-mi-teski-ile-ilgili-iddialar-savciliga-ihbar-edildi.html
Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

BOMBAYA GEL: TARSUS CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI CHP’Lİ BOZDOĞAN İÇİN SORUŞTURMA İZNİ İSTEDİ! için 1 yorum

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle