Hoşgeldiniz  

MHP-CHP KOALİSYONUNDA ŞOK DETAY!..

admin | 14 Nisan 2017 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2017 Nisan Ayı Toplantısı’nın üçüncü birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında yapıldı.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda idare tekliflerine ait 7, komisyon raporlarına ait 29 olmak üzere toplam 36 madde görüşüldü.

 

Nisan ayı üçüncü birleşiminde yoklama ve saygı duruşunun ardından gündem maddeleri görüşüldü.

 

Mecliste, 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 16. Maddesi, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 33. Maddesi ile Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği’nin 20. Maddesi gereğince; aday olan 10 üyeden MHP’li 5 üye Hikmet Koç, Mehmet Topkara, Sedat Yeğiner, Ömer Özcan ve Enver Fevzi Köksal, gizli oy ile Büyükşehir Belediye Encümeni’ne seçildi.

 

ENCÜMENDE CHP’Lİ ÜYE YOK!

 

MHP ile CHP’nin koalisyon yaptığı seçimlerde encümen listesinde hiçöbir CHP’li üyenin yer almaması kafaları karıştırdı. Kulislerde CHP’nin encümenleri MHP’den seçtirerek, oylamalarda muhalefete çekilerek, belediye çalışmalarını sekteye uğratabileceği iddialarıyla çalkalandı.

 

14 adet ihtisas komisyonunda görev yapacak üyelerin seçimi ise işari oylama ile belirlendi. 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 15. Maddesi, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 24. Maddesi ile Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği’nin 21. Maddesi gereğince; işari oylama sonucu meclis üyeleri tarafından komisyonlara 7’şer üye seçildi. Seçilen 7’şer üye, Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Ulaşım Komisyonu, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu, Engelliler Komisyonu, Amatör Spora Destek Komisyonu, Temizlik Komisyonu, Yurt Dışı İlişkiler Komisyonu, Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, Etkinlikler ve Tanıtım Komisyonu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Ortak Olduğu Şirketlerin Hesaplarını İnceleme Komisyonu, Ekonomik Kalkınma ve Turizm Komisyonularında görev yapacak.

 

Meclis Toplantısı’nda 6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Hakkında Kanun’un 90. Maddesi uyarınca oluşturulacak Satış Komisyonlarında 1 yıl süre ile görev yapmak üzere işari oylama ile 1 asıl, 1 yedek üyenin seçimi de yapıldı. İstiklal Vergi Dairesi’ne Asıl Üye Hikmet Koç, Yedek Üye Yahya Yılmaz, Uray Vergi Dairesi’ne Asıl Üye Haydar Arıcan, Yedek Üye Raci Aydın, Liman Vergi Dairesi’ne Asıl Üye Münür İşler, Yedek Üye Kadir Canlı seçildi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle