Hoşgeldiniz  

VE BAKANLIK MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEKİ PKK İLTİSAKLI İSİMLERİ DELİLLERİYLE BAŞSAVCILIĞA İLETTİ!

admin | 30 Kasım 2022 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakanlığı, belediyelerdeki terör iltisaklı personellere ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Bakanlık, CHP yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Ataşehir Belediyesinde yürütülen inceleme ve soruşturmalar sonucunda yapılan tespitler ve elde edilen bilgi ve bulguların yetkili Cumhuriyet Başsavcılıkları ile paylaşıldığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde TBMM’de düzenlenen bakanlığın bütçe görüşmeleri sırasında, CHP’li Mersin Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, İstanbul Ataşehir Belediyesi’ni işaret ederek terör ile iltisaklı çalışanlara dikkat çekmişti.

Bakanlık, belediyelerdeki terör iltisaklı personellere ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Bakanlık, CHP yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Ataşehir Belediyesinde yürütülen inceleme ve soruşturmalar sonucunda yapılan tespitler ve elde edilen bilgi ve bulguların yetkili Cumhuriyet Başsavcılıkları ile paylaşıldığını duyurdu.

“CUMHURİYET BAŞSAVCILIKLARINA İNTİKALİ SAĞLANDI”

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Kurulumuzca, Belediyelerde yürütülen terör soruşturmaları ile ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Belediyeler ile ilgili olarak Bakanlığımıza intikal eden her türlü ihbar ve şikâyet titizlikle incelendiği gibi terör faaliyetleri ile ilgili olarak Bakanlığımıza intikal eden tüm iddialar da derhal inceleme ve soruşturma sürecine tabi tutulmaktadır.

İnceleme ve soruşturmalar sonucunda, terör örgütleriyle irtibatlı veya iltisaklı personel tespit edilir ise bu personelin işe alım süreçleri incelenerek, bu konuda elde edilen bilgi ve bulgular müfettişlerimizce düzenlenen tevdi raporlarıyla yetkili Cumhuriyet Başsavcılıklarına intikal ettirilmektedir.

Bu kapsamda, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Ataşehir Belediyesinde yürütülen inceleme ve soruşturmalar sonucunda yapılan tespitler ve elde edilen bilgi ve bulgular yetkili Cumhuriyet Başsavcılıkları ile paylaşılmıştır.

Terör örgütleriyle irtibatlı veya iltisaklı olduğu tespit edilenlerin isimleri Müfettişlerimizce düzenlenen tevdi raporlarının içerisinde Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

VE BAKANLIK MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEKİ PKK İLTİSAKLI İSİMLERİ DELİLLERİYLE BAŞSAVCILIĞA İLETTİ! için 1 yorum

  1. Adwm ozcan dedi ki:

    SUCU GUNAHİ OLMAYAN İSİNİ DUZGUN YAPAN BİR COK İSCİNİN EKMEGİYLE OYNAYİP TAZMİNATLARİNİ BİLE VERMEDEN TEK BİR SMS İLE İSLERİMDEN EDİP BU VATAN HAİNLERİNİ İSE ALMASİNİ SİDDETLE KİNİYORUZ

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle