Hoşgeldiniz  

SAVCILIK ADI KOYDU: “GİZLİ TANIK TROL ÇETESİ”

admin | 18 Mart 2018 | Dünya, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

İlk kez aralarında bir gazeteci ve bir emniyet müdürünün de bulunduğu trol organizasyonuna dava açıldı. Mersin’in “fuatavni”si Gizli Tanık rumuzlu Mustafa Göktaş ve Emniyet eski İstihbarat Müdürü Faruk Ufuk Solmaz hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Mersin’de FETÖ ile mücadele eden savcıların ve polisin yaptığı operasyonlarla ilgili sosyal medyada yargısız infazlar yapan trol organizasyonuna geçen günlerde kamu davası açıldı. Mersin Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianamede, 5 şüphelinin sosyal medya üzerinden terörle mücadelede görev almış kişileri hedef gösterdiği, kamu görevlilerine hakarette bulunup iftira attığı belirtildi.

 

Mersin Başsavcısı Mustafa Ercan, Başsavcı Vekili Ömer Faruk Güngör, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile birlikte 8 kamu görevlisi iddianamede müşteki olarak yer aldı. 5 sanık arasında yer alan Mersin eski istihbarat şube müdürü Faruk Ufuk Solmaz ise organizasyona bilgi ve belge sağlamakla suçlandı. Gazeteci Mustafa Göktaş, Aleattin Ceylan, Bilal Gülpınar ve Ufuk Öke ile Solmaz hakkında çeşitli oranda hapis cezaları istendi.

 

TEKNİK DESTEKTE BULUNDU

 

İddianameye göre, gazeteci Mustafa Göktaş’ın, “hilaliAhmer06” Twitter hesabından, Mersin Başsavcılığı ile İl Emniyet Müdürlüğü yöneticileri hakkında mesnetsiz iddialarda bulundu. Göktaş’ın, bazı resmi kurumlarda bulunan işbirlikçileri ve elemanları vasıtasıyla gizli bilgi ve belgeleri ele geçirdiği ardından da Twitter hesabından paylaştığına dikkat çekildi. Şüpheli Faruk Ufuk Solmaz’ın da özellikle İstihbarat Müdürü sıfatıyla elde etmiş olduğu bilgileri Mustafa Göktaş’a vererek internet ortamında paylaşmasını sağladı. İddianamede trol organizasyonunun soruşturmaları etkisizleştirmeye ve terör ile mücadele eden kamu Cumhuriyet Başsavcısı, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, Cumhuriyet Savcıları, İl Emniyet Müdürü, İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve yönetici pozisyonundaki personeli hedef göstererek itibarsızlaştırmaya çalıştığı belirtildi.

 

İddianamede, şüphelilerle ilgili bağlantılar da ayrıntılarıyla aktarıldı. Buna göre, gazeteci Mustafa Göktaş’ın bu eyleminde diğer şüphelilerden Ufuk Öke’nin eşlik ettiği, şüpheli Bilal Gülpınar’ın da bu twittlerin yazımı konusunda Göktaş’a yardım ettiği ve internet paylaşımları ile ilgili teknik destekte bulunduğu belirtildi. Aleattin Ceylan’ın ise bilerek ve isteyerek bu twitlerin gönderilmesi için işyerinin internet hattını Göktaş’a tahsis ettiği ifade edildi. Şüpheli Solmaz’ın ise İstihbarat Müdürü sıfatıyla elde etmiş olduğu bilgileri Mustafa Göktaş’a vererek onun bu bilgileri internette paylaşmasını sağladığı belirtildi. Davanın ilk duruşması ise 23 Mayıs’ta.

 

ESKİ İSTİHBARAT MÜDÜRÜ SUÇLAMALARI REDDETTİ

 

Karar Gazetesi’nde yer alan haberde suçlamaları reddeden eski müdür Faruk Ufuk Solmaz “Ben Gizli Tanık Evet’ tweet hesabından Mersin’de ikamet eden birçok kişi gibi etrafımdan duyarak haberdar oldum. Bu hesabın kim veya kimler tarafından kullanıldığını bilmiyorum. Anılan şahıs bu kapsamda kendi yazılarını ve FETÖ ile ilgili çıkan haberleri duyurmak amacıyla onlarca kişiye mesaj atıp paylaşmış. Ben de ona mesleği icabı ulusal medyada çıkan FETÖ ile alakalı önemli haberleri göndermiştim. Ben, şahsa bugüne kadar herhangi bir şey yaz ya da yazma diye bir şey söylemedim” şeklinde savunma yaptı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

SAVCILIK ADI KOYDU: “GİZLİ TANIK TROL ÇETESİ” için 3 Yorum

  1. Yılan Faizci dedi ki:

    Hem gizli tanık eveti tanımam diyorsun hemde ona ulusal basında çıkan haberleri yolladım diyorsun ufuk efendi tarsusta çok kul hakkı yedin çocukları babasız bıraktın C.y M.A M.Y ile yaptığınız kumpaslar daha onlar ortaya çıkacak fazie verilen paralar nerden aldun bu 650 milyarlik evini 160 milyara esine aldigin arabu senin ilk oyunun değil daha önce Tarsusheye adlı twitter hesabınıda ankaraya giden y.d isimli polise kullandirttip millete ne iftiralar attın sonra bu hesap mahkeme kararı ile kapatıldı burdaki pisliklerin yeni yeni çıkmaya baslicak avukat sevgili A. Kurtarsın şimdi seni davalarına o baksın

  2. Yılan Faizci dedi ki:

    Hem tanımıyorum diyor hemde ulusal basında çıkan haberleri yolladım sadece diyor bu senin ilk vukatin değil saha öncede tarsustan giden y.d isimli polise Tarsusheye twitter hesabını kullandirtip millete ne iftiralar attın tarsusta feto ile ilgili çok ocakları yıktın çocukları babasız bıraktın daha buradaki pisliklerin ortaya çıkacak sen c.y m.a m.y ve diğer ayakların Allah büyük kimsenin ahi kimsede kalmaz ufuk efendi şimdi bu 650 milyarlik evi eşine aldığın 160 milyarlik arabayı bizede anlat nasıl aldın yoksa tarsustaki koruduğun dosyasını kapattırdigin faizci arkadasinmi öğretti bu işleri neyse şimdi avukat sevgilin Al….. seni savunsun bakalım neler olacak

  3. MUSTAFA DURAN dedi ki:

    evet sona gelindi hepiniz bedelini ödeyeceksiniz 🙂

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle