Hoşgeldiniz  

GİZLİ TANIK TROL ÇETESİNE YARDIM EDENLER DE ORTAYA ÇIKTI

admin | 18 Mart 2018 | Dünya, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

GİZLİ TANIK TROL ÇETESİNE YARDIM EDENLER DE ORTAYA ÇIKTI

Mersin’de FETÖ ile mücadele eden savcılar ve polisin yaptığı operasyonlarla ilgili sosyal medyada yargısız infazlar yapan trol organizasyonuna geçtiğimiz günlerde kamu davası açılmasının ardından “Gizli Tanık Trol Şebekenin” bağlantıları da ortaya çıkmaya başladı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianamede, 5 şüphelinin sosyal medya üzerinden terörle mücadelede görev almış kişileri hedef gösterdiği, kamu görevlilerine hakarette bulunup iftira attığı belirtilmişti. Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Başsavcı Vekili Ömer Faruk Güngör, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile birlikte 8 kamu görevlisi iddianamede müşteki olarak yer alıyor.

 

5 sanık arasında yer alan Mersin eski istihbarat şube müdürü Faruk Ufuk Solmaz ise organizasyona bilgi ve belge sağlamakla suçlandı. Gazeteci Mustafa Göktaş, Aleattin Ceylan, Bilal Gülpınar ve Ufuk Köse ile Solmaz hakkında çeşitli oranda hapis cezaları isteniyor.

 

İddianamede, şüphelilerle ilgili bağlantılar da ayrıntılarıyla aktarıldı. Buna göre, gazeteci Mustafa Göktaş’ın bu eyleminde diğer şüphelilerden Ufuk Öke’nin eşlik ettiği, şüpheli Bilal Gülpınar’ın da bu twittlerin yazımı konusunda Göktaş’a yardım ettiği ve internet paylaşımları ile ilgili teknik destekte bulunduğu belirtildi. Aleattin Ceylan’ın ise bilerek ve isteyerek bu twitlerin gönderilmesi için işyerinin internet hattını Göktaş’a tahsis ettiği ifade edildi. Şüpheli Solmaz’ın ise İstihbarat Müdürü sıfatıyla elde etmiş olduğu bilgileri Mustafa Göktaş’a vererek onun bu bilgileri internette paylaşmasını sağladığı belirtildi.

 

GÖKTAŞ TWİTTLER İÇİN EMNİYET VE BELEDİYE ÇEVRESİNDEN DESTEK ALMIŞ

 

Operasyonu gerçekleştiren Mersin Emniyeti, Gizli Tanık hesabını yöneten Mustafa Göktaş’a suçüstü yapmasının ardından ele geçirdiği cep telefonları ve tablet üzerinde yaptığı incelemelerde Göktaş’a bilgi desteği veren “yardımcı kaynakları” da ortaya çıkardı.

 

Göktaş’ın telefonundaki sms ve whatsapp yazışmalarının yanı sıra arama kayıtlarının da “suçun işlendiği tarihler” arasında incelendiği kaydedildi.  Göktaş’ın bu tarihler arasında Gizli Tanık twittleriyle bağlantılı yazışma ve bilgi/doküman paylaşımlarını yaptığı isimlerin de Gizli Tanık soruşturması kapsamında ifadesi alındığı öne sürüldü.

 

Yapılan görüşme kayıtları ve veri transferleri incelendiğinde Gizli Tanık rumuzlu trol Gazeteci Mustafa Göktaş’ın haber ve bilgi kaynakları da bu sayede tespit edildi.

 

Bu bağlamda İşadamı İ.A, Devlet Hastanesi Çalışanı T.T, Büyükşehir Belediye Personeli A.K, Büyükşehir Belediyesi eski üst kademe yöneticisi S.K, Polis Memuru F.Ö, Polis Memuru H.D, Polis Memuru A.K, Eski Polis Memuru A.V.V, Polis Memuru S.Y’nin de ifadelerinin alındığı öne sürüldü.

 

Göktaş’ın kaynaklarıyla whatsapp üzerinden iletişim kurması dikkat çekiyor.

 

DİKKAT ÇEKEN GÖRÜŞME TRAFİĞİ

 

Buna göre Büyükşehir Belediyesi eski üst kademe yöneticisi S.K’nın suçun işlendiği tarihlerde Göktaş’la 100 civarında whatsapp sesli görüşmesi, 250’ye yakın da whatsapp yazışması yaptığı öne sürüldü.

 

Yine Büyükşehir Belediyesi personeli A. K ile Göktaş’ın Gizli Tanık içerikleriyle örtüşen 20’den fazla whatsapp mesajının tespit edildiği de sızan bilgiler arasında.

 

Göktaş’la Gizli Tanık içerikleri kapsamında en yoğun görüşme yaptığı isimler arasında yine Polis Memuru S.Y dikkat çekiyor. S. Y’nin de suç tarihlerinde Göktaş’la 100’den fazla irtibat sağladığı iddia edildi.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

GİZLİ TANIK TROL ÇETESİNE YARDIM EDENLER DE ORTAYA ÇIKTI için 1 yorum

  1. Rambo dedi ki:

    Belediye isimleri açık yazmak lazım doktor serhat eski personel daire başkanı Serdar öğretmen Atilla herkes bilmeli gizlilik kararı yok zaten

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.