Hoşgeldiniz  

POLİSİN İNTİHARINDAN AK PARTİ TEŞKİLATI MI SORUMLU? VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI!

admin | 02 Ekim 2021 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin’in Mezitli ilçesinde görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz, 26 Eylül günü intihar etmişti. Nagehan Ekiz’i intihara götüren olayda AK Parti Mezitli İlçe Teşkilatıyla yaşanan olayın etkili olduğu iddiası Türkiye gündemine düştü. Polis memurunun babasının iddialarının ardından Mersin Valiliği harekete geçti.

26 Eylül’de evinde intihar eden Polis Memuru Nagehan Ekiz’in, ölümünün ardından ortaya atılan iddialar, Türkiye gündemine oturdu. Nagehan Ekiz’in babası, emekli Başkomiser Ali Ekiz’in sosyal medya üzerinden ortaya attığı iddiaların ardından gözler bir anda AK Parti Mezitli İlçe Teşkilatına çevrildi.

Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yapan Nagehan Ekiz’in AK Parti Mezitli İlçe Teşkilatında 2 saatliğine görevlendirilmesi sırasında yaşanan bir olayın Nagehan’ın ölüm sebebi olduğunu iddia eden Baba Ekiz, Mezitli İlçe Emniyet Şube Müüründen şikayetçi olduğunu kaydetti.

İŞTE BABA EKİZ’İN İNTİHAR OLAYIYLA İLGİLİ O AÇIKLAMASI

“Ben Emekli başkomiserim. Kızım da Mezitli İlçe Emniyet müdürlüğü silah ruhsat şubesinde görevli olduğu gün, Mezitli AK Parti ilçe başkanlığında görevli polis memuru rahatsızlanır, hastaneye gider, iki saatliğine benim kızımı yerine gönderirler ve kızım görevde iken dışarıdan partiye bir bayan gelir. ‘Nerde görevli polis ben usandım polis AZARLAMAKTAN der bunun üzerine kızım da sorar ‘hanfendi siz kimsiniz niye bağırıyorsunuz?’ der. Bunun üzerine bayan ‘sen şimdi kim olduğumu görürsün sicilini ver’. Bağıra bağıra odasına çıkar sonra ilçe başkanını arar artık nasıl bir yalan SÖYLEDİYSE başkan da hemen Mezitli ilçe Emniyet müdürünü arar.  ‘O kızı hemen sürgüne GÖNDERECEKSİNİZ’ der ilçe Emniyet müdürü de. Yardımcısı şube müdürü Serap Karabulut’u arayarak ‘böyle bir olay var gereğini yap’ der. Bunun üzerine şubede kızıma devamlı mobbing uygulayan Serap hanım kızımı zorla Ak parti binasına götürerek sekreter odasında ilçe başkan yardımcısı ve sekreterin önünde aşağılayarak kızıma ‘sen sokak kadını gibi sokak kadını ağzıyla konuşuyorsun çabuk sekreterden özür dile’ der. Kızım da ‘ben suç işlemedim o benden özür dilesin ben de ondan dilerim’ der. Üçlü çete kızımı konuşturmazlar kızım özür diler, Daha sonra ‘çık dışarı’ der kızım şube müdürüne ‘müdürüm ben AYYILDIZLI ÜNİFORMA TAŞIYAN ŞEREFLİ bir TÜRK POLİSİYİM’ diye karşılık verince ilçe başkan yardımcısı ‘bunların başını ezeceksin ki karşılık veremesinler’, kızımı kapı dışarı ederler. Bunları kızım hazmedemezdi. Pazar günü evde intihar etti. Müdürden şikayetçi oldum ilgili yerlere yazacağım. Herkese saygılar sunarım. Yalakalar teşkilatı ne hale getirdiler.”

Baba emekli Başkomiser Ali Ekiz’in yazdıkları bir anda ülke gündemine düştü. Baba Ekiz’in iddialarının ardından Mersin Valiliği inceleme başlatıldığını kaydetti.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA: “BABANIN BEYANLARI ÜZERİNE İNCELEME BAŞLATILDI!”

“Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuz Nagehan Ekiz’in 26.09.2021 günü intihar etmesi hadisesi üzerine bazı medya organları ve sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarla ilgili olarak;

Öncelikle Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür.

27.08.2021 tarihinde Mezitli’de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında merhume burada bir defaya mahsus görevlendirilmiştir.

Bu süre içerisinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır.

Konu ile ilgili olarak merhumenin intiharından sonra Bakanlığımız emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine 27.09.2021 günü tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır.

Merhumenin acılı ailesine ve polis teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle