Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ SEÇER HEM ADRESE TESLİM İHALE YAPTI HEM DE SATIN ALDIĞI İTFAİYE ARAÇLARI GÖNDERİLMEDİ… YOK BÖYLE SKANDAL

admin | 25 Aralık 2020 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 10adet itfaiye aracı alımıyla ilgili ortaya atılan skandal iddialar Mersin gündemine bomba gibi düştü!

Sabah Gazetesi’nde yer alan haber Mersin Büyükşehir Belediyesi’ndeki usulsüzlükleri bir bir ortaya döktü.

Habere göre, Mersin’de Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den adrese teslim bir ihale. İtfaiye Daire Başkanlığı’na gerekli olan 10 adet İtfaiye aracı için ihale açıldı.

İhale CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çok yakın olan ve geçtiğimiz dönem İstanbul milletvekili adayı olan Engin Ertaç’ın firması olan Ertaçlar şirketine verildi. Engin Ertaç Kılıçdaroğlu’nun toplantılarında hemen arka koltuğuna oturan ve yakınlığı ile bilinen birisi. Kılıçdaroğlu ile birlikte fotoğraflar çektirerek çevresine genel merkeze yakın olduğunu söylüyor. Bu vesileyle de CHP’li belediyelerden ihale alırken zorlanmıyor.

ARACI ESKİ CHP MİLLETVEKİLİ, İHALEYİ ORGANİZE EDEN SEÇER’İN ÖZEL KALEMİ DOĞUKAN UYAN!

Mersin’de de yine eski CHP’li bir milletvekili aracılığıyla iletişim kurdu. İhale işlerini ise Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Doğukan Uyan organize etti. İhale şartnamesinde ihaleyi alan firmanın 10 gün içinde araçları teslim etmesi bekleniyordu. Yani araçların 1 Kasım 2020 tarihinde Mersin’de olması gerekiyordu. Bu güne kadar araçlar teslim edilmedi. Ayrıca ihale maddesinde olmamasına rağmen 75 günlük ek bir süre istendi. Bu durum zaten şartnameye uygun değil.

Engin Ertaç’ın aldığı ihale sadece itfaiye araçları ile ilgili değil. Belediyenin başka birimlerindeki ihalelerde bu firmaya verildi. İhaleye katılım oranı kısa tutularak katılımın az olması sağlandı.

BİR ARAÇ GÖNDERİLİRKEN KAZA YAPTI, ŞOFÖRÜ DE ALKOLLÜ ÇIKTI!

Şu anda Mersin’de bir yangın olsa müdahale edecek araç yok. İhaleyi kazanan Engin Ertaç’ın firması 10 araçtan sadece bir tanesini gönderebildi. O da Mersin’e gelirken 17 Aralık 2020 tarihinde kaza yaptı. Üstüne üstlük sürücüsü de 2.77 promil alkollü çıktı. Mersinli şimdi merak ediyor, 10 itfaiye aracı ne zaman teslim edilecek diye.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CHP’Lİ SEÇER HEM ADRESE TESLİM İHALE YAPTI HEM DE SATIN ALDIĞI İTFAİYE ARAÇLARI GÖNDERİLMEDİ… YOK BÖYLE SKANDAL için 1 yorum

  1. […] CHP’Lİ SEÇER HEM ADRESE TESLİM İHALE YAPTI HEM DE SATIN ALDIĞI İTFAİYE ARAÇLARI GÖNDERİL… CHP’Lİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DE SKANDALLAR BİTMİYOR: HAK EDİŞLERİN TAMAMINI ALDI, ORTADA ARAÇ YOK YOK BÖYLE İDDİA: KILIÇDAROĞLU’NUN KORUMA MÜDÜRÜYLE SEÇER’İN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ İHALELERİ AYARLAMIŞ!  Paylaş YazdırPDFE-Mail Etiketler: CHP, Mersin, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Vahap Seçer […]

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle