Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR’İN KADIN ZULMÜ: 10 YAŞ ALTI ÇOCUKLU VE SÜT İZNİNDEKİ GÜVENLİKÇİ KADIN PERSONELİN İDARİ İZİNLERİNİ İPTAL ETTİ!

admin | 26 Nisan 2021 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’li Vahap seçer yönetimi Büyükşehir bünyesindeki 230 güvenlik personelini 3 ay sürecek olan nakdi ücret desteği iznine yollamıştı. Kararın siyasi olduğu yapılan son uygulamayla gözler önüne serildi: “Pandemi nedeniyle idari izinli sayılması gereken 10 yaş altı çocuğu olan ve süt iznini kullanan kadın güvenlik personellerinin tüm izinleri zorla tebligat imzalatılarak iptal ettiriliyor!”

CHP’li Vahap Seçer yönetimi göreve geldiği 2 yıllık süreçte bünyesindeki personele uyguladığı mobbing adeta eziyet boyutlarına ulaştı. Personele mobbing uygulamak için Cumhurbaşkanlığı kararnamesini bile yok sayacak kadar gözü dönen CHP’li yönetim, son olarak kadın personellere, kamuoyunda tepki çeken skandal uygulamasını da maalesef hayata geçirdi.

230 GÜVENLİKÇİNİN YERİNE ALMAYA BAŞLADIKLARI YENİ GÜVENLİKÇİLERE TEPKİLERİN ARTMASI NEDENİYLE İŞBAŞI YAPTIRAMADILAR!

Bünyesinde görevli 230 güvenlik personelini nakdi ücret desteği iznine 3 ay süreyle sevk eden CHP’li Seçer yönetimi, bununla yetinmemiş 230 güvenlikçinin yerine 100 yeni güvenlik elemanı alımını gerçekleştirmişti. 230 personeli birden kurumdan kopartan Büyükşehir yönetimi gelen tepkiler üzerine 100 güvenlik personeline iş başı yaptırmamış, iş başlangıçlarını beklemeye almıştı.

KADIN PERSONELE ZORLA TEBLİGAT: “KENDİ İSTEKLERİYMİŞ GİBİ İDARİ İZİN İPTAL ETTİRDİLER!

Bu nedenle güvenlik personeli açığı ortaya çıkan Büyükşehir’de skandal uygulama yürürlüğe kondu. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle pandemi döneminde 10 yaş altı çocuğu bulunan kadınlar idari izinli sayılıyordu. Güvenlik personeli eksiği aldıkları siyasi işten koparma kararıyla had safhaya çıkan CHP’li yönetim, şok bir kararla idari izinli sayılması gereken kadın güvenlikçilere iş başı yaptırdı. Bunun için personellere tebligat imzalatan yönetim, kadın personellere “kendi istekleriymiş gibi” idari izinleri iptal ettirmeye başladı.

İşlerin aksamaması gerektiğini gerekçe gösteren CHP’li yönetim, izne ayırdığı erkek güvenlik personellerini işe çağırmak yerine idari izinli ve süt iznini kullanan kadın güvenlik personellerinin çağrılması tepkileri daha da büyüttü.

SÜT İZNİNDEKİ KADIN GÜVENLİKÇİLERE DE AYNISINI YAPTILAR: ÇOCUĞUNU BIRAK, İŞE DÖN!

Skandal bununla da kalmadı. Süt iznindeki kadın güvenlik personelleri de aynı yöntemle işe geri çağrıldı. İşten çıkarılma korkusu yaşayan kadın güvenlik personelleri idare tarafından kedilerine zorla imzalatılan “süt izni iptal” tebligatını da aldılar.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR’İN KADIN ZULMÜ: 10 YAŞ ALTI ÇOCUKLU VE SÜT İZNİNDEKİ GÜVENLİKÇİ KADIN PERSONELİN İDARİ İZİNLERİNİ İPTAL ETTİ! için 1 yorum

  1. Sencer dedi ki:

    Evet idari izinli olmamiz gerekirken engelliye ,10 yaş altı çocuğu olanlara, kronik rahatsızlığı olanlara izin verilmedi hukuk dışı ..hani demokratlardı bunlar genelge ye insan haklarına uymayan demokratlar ….idari soruşturmada açmıyor yöneticilere valilik ..uyuyor valilik cumhur ittifakı bakan ve millet vekilleri mersin sahipsiz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle