Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR’İN ASIRLIK AĞACA SUİKAST DAVASI GÖRÜLDÜ: AZMETTİRİCİ OLDUĞU İDDİA EDİLEN DAİRE BAŞKANI LÜTFEDİP GELMEDİ!

admin | 06 Aralık 2022 | Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Park Bahçeler Daire Başkanı Salim Serdar Gökçek’in azmettirici olduğu iddiasıyla yargılandığı ağaç katliamı davasının ilk duruşması bugün 13. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Gökçek davaya katılmazken, ağacı Daire Başkanının talimatıyla zehirlediğini itiraf eden personel Yusuf S. ve yanındaki belediye personeli CHP Toroslar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çakır duruşmaya geldi.

Ülke gündemine “Ağaç Katliamı” olarak gelen ve CHP’li Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanı Salim Serdar Gökçek’in azmettirici olarak yargılandığı asırlık ağacı kurutma katliamının ilk duruşması bugün görüldü.

Mersin 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya azmettirici olduğu iddia edilen Daire Başkanı Salim Serdar Gökçek katılmadı. Ağacı Daire başkanının talimatıyla zehirlediğini öne süren belediye personeli Yusuf S. ve yanındaki belediye personeli ve aynı zamanda CHP Toroslar İlçe Gençlik Kolları Başkanı olan Oğuzhan Çakır mahkemede hazır bulundu.

Yusuf S. ve Oğuzhan Çakır’ın duruşmada emniyet sorgularında söylediklerini mahkemede de tekrarladıkları öğrenildi.

Mahkeme heyetinin, duruşmayı ileri bir tarihe ertelediği kaydedildi.

EMNİYET SORGULARINDA NE DEMİŞLERDİ?

Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, asırlık ve simgeleşen ağacın giderek kuruması üzerine inceleme başlatmış, ağacın gövdesine matkapla açılan 9 deliğe yabancı madde enjekte edildiği belirlenmişti.

Bu tespitin ardından Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan incelemede CHP Toroslar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çakır ve belediye personeli Yusuf S, kamera görüntülerinde ağacı matkapla delerken görüntülenmişti. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Büyükşehir Belediyesi dönemin Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı ve şimdiki Park Bahçeler Daire Başkanı Salim Serdar Gökçek, CHP Toroslar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çakır ve araç sürücüsü Yusuf S, gözaltına alınmıştı.

Gözaltında Yusuf S olayı itiraf ederken, talimatı Daire Başkanı Salim Serdar Gökçek’ten aldığını söylemişti. CHP Toroslar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çakır, alkollü olduğu gerekçesiyle yapılanları hatırlamadığını söylerken, Daire Başkanı Gökçek ise tüm iddiaları ve suçlamaları reddetmişti.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle