Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR’DEKİ PKK’LI PERSONEL İDDİASI MİLLETVEKİLLERİNİ KARŞI KARŞIYA GETİRDİ… AK PARTİLİ YILMAZ VE CHP’Lİ GÖKÇEL GENEL KURUL’DA ATIŞTI

admin | 30 Kasım 2022 | Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz TBMM Genel Kurulunda Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde PKK ve FETÖ ile ilişkili personel çalıştırıldığını söyledi. AK Partili Yılmaz’ın ardından söz alan CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel de Bakan Soylu’yu ve İçişleri Bakanlığı’nı ilgili kurumlara baskı kurmakla itham etti.

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde PKK başta olmak üzere terör örgütleriyle ilişkili personel çalıştırıldığı iddiası TBMM’de Mersin milletvekillerini karşı karşıya getirdi.

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun belediyelerde terör örgütleri ile irtibatlı personel olduğu iddiası ile ilgili konuştu. Yılmaz, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde de PKK ve FETÖ ile bağlantılı kişilerin çalıştırıldığını öne sürerek şunları söyledi:

AK PARTİLİ YILMAZ: “NE YAZIK Kİ BU TABLO CHP’NİN HEM MERSİN HEM TÜRKİYE İÇİN MİLLİ GÜVENLİK SORUNU OLDUĞUNUN TESCİLİDİR!”

“Yerel seçimlerden sonra 4 bin civarında belediye personelini işten çıkartan CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, İçişleri Bakanı’mız Sayın Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamayla terör örgütü destekçilerine açıldığı bir kez daha görülmüştür. Yapılan incelemede, terör örgütleriyle irtibatı tespit edilen 54 belediye personelinden 30’unun PKK ve FETÖ üyesi, 24’ünün ise teröristlerin birinci ve ikinci derece akrabası olduğu anlaşılmıştır. Adli soruşturmalarda, PKK terör örgütü ve terörist başını öven, propagandasını yapan sözde bayrağını sosyal medyadan paylaşan ve eleman temin eden toplam 28 belediye personeli gözaltına alınmış, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı’yla birlikte 4 kişi tutuklanmıştır. Ne yazık ki bu tablo, CHP’nin hem Mersin’imiz hem de ülkemiz için bir milli güvenlik sorunu olduğu gerçeğini bir kez daha tescil etmiştir.”

CHP’Lİ GÖKÇEL’DEN ŞOK İTHAM: “KUMPASÇI BAKAN”

AK Partili Yılmaz’ın konuşmasının hemen ardından söz alan CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel’den İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İçişleri Bakanlığına şok suçlama geldi. CHP’li Gökçel, Bakan Soylu ve İçişleri Bakanlığını baskı yapmakla itham etti.

CHP’li Cengiz Gökçel, “Gerçekten bu konuşmayı yapmaktan bir milletvekili olarak utanıyorum. Çalışanların belediyeye ya da herhangi bir kuruma işe alınmasıyla ilgili öncelikle bir arşiv araştırması yapılıyor, güvenlik soruşturması yapılıyor. Adliyelerden, savcılıktan adli sicil kaydı alınıyor. Arşiv ve güvenlik soruşturması da valilikler kanalıyla, ilgili valilikler vasıtasıyla yapılıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve bütün büyükşehir belediyeleri, çalıştıracaklarını, bu şekilde raporu aldıktan sonra işe başlatıyor. Size şu örneği vereyim; otobüs işletmesinde şoför olarak çalıştırılmak üzere A.Ş. isimli bir bayan arkadaşımız işe girmek için müracaat ediyor. Belediyemiz, 21 Eylül’de arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması için Mersin Valiliği’ne yazı yazıyor. Bu soruşturma neticesinde, o tarihten sonra A.Ş.’nin herhangi bir terör örgütüyle bağı, iltisağı, ilgisi olmadığı yönünde rapor geliyor. Dolayısıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi, A.Ş.’yi işe alıyor. Sonra bir terör soruşturması kapsamında A.Ş.’yi gözaltına alıyorlar. Mahkeme sonucunda A.Ş.’nin hiçbir suç örgütüyle ilişkisi, terör örgütüyle ilişkisi olmadığı anlaşılıyor ve A.Ş. beraat ediyor. Yani burada kumpasçı bir bakanın ve bakanlığın baskısı var. Bütün CHP’li belediyeleri bu anlamda suçlamak için bunu yapıyorlar” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle