Hoşgeldiniz  

BİR RAPOR ÇARPITMA İDDİASI DA MHP’Lİ YILMAZ’DAN: “CHP’Lİ BAŞARIR RAPORU ÇARPITTI!”

admin | 22 Aralık 2020 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Sayıştay raporlarının açıklanmasının ardından bir iddia da CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’dan MHP’li Toroslar Belediyesi’ne gelmişti. MHP’li Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, CHP’li Başarır’ın iddialarını yalanladı: “Başarır, sansasyonel ve mesnetsiz hamlelerine bir yenisini eklemiştir. Kendisini “umutsuzca” ciddiyete davet ediyorum.”

Sayıştay raporlarının açıklanmasıyla CHP’li Ali Mahir Başarır, raporda MHP’li Toroslar Belediyesi’nin pazarlık usulü(21/f) kapsamında yapılan ihalelerinin mevzuata uygun olmadığı tespit edildiğinin belirtildiğini ifade ederek, konuyu TBMM gündemine taşımıştı.

CHP’li Ali Mahir Başarır’ın iddialarına yanıt MHP’li Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’dan geldi. MHP’li Yılmaz, raporun CHP’li Başarır tarafından çarpıtıldığını savundu. CHP’li Başarır’ın amacının tamamen siyasi ve rövanş alma maksatlı olduğunu kaydeden MHP’li Atsız Afşın Yılmaz, “Küresel salgınla mücadele ettiğimiz, eşimizi, dostumuzu, yakınlarımızı kaybettiğimiz şu günlerde, millet canıyla uğraşırken böyle siyasi ve maksatlı açıklamalardan medet ummak hakikaten düşündürücüdür. Milletimizin bunlara tahammülü yoktur. Başarır, sansasyonel ve mesnetsiz hamlelerine bir yenisini eklemiştir.  Kendisini “umutsuzca” ciddiyete davet ediyorum” dedi.

“3 FİRMA DAVET ETTİK!”

Başarır’ın suçlamalarının adeta cımbızla alınarak çarpıtıldığını vurgulayan MHP’li Yılmaz, “Başarır’ın Belediyemize yönelttiği 2019 yılı 21/F pazarlık usulü ihaleler ile ilgili suçlamalar, Sayıştay raporunun ‘denetimin görüşünü etkilemeyen tespit ve değerlendirmeler’ kısmında yer almaktadır. Rutin denetimler sonucu tüm belediyelere yapılan ve tavsiye niteliği taşıyan usul eleştirileri kapsamında olan bu değerlendirmeler, Ali Mahir Başarır tarafından çarpıtılmış,  her zamanki siyasi şovlarına malzeme yapılmak istenmiştir. Ali Mahir Başarır’ın iddialarının aksine, söz konusu pazarlık usulü ihaleye en az 3 firma davet edilmiştir. İlgili kanun en az 3 isteklinin davet edilmesini ve davet edilenlerden yalnızca bir kişinin teklif vermesi halinde bile ihalenin yapılabileceğini hükmetmektedir. Kendisi de avukat olan Başarır, bunu çok iyi bilmesine karşın konuyu siyasi propaganda haline getirmiştir. Bu usul, ihtiyaç duyulduğunda tüm belediyeler tarafından kullanılan hukuki bir yoldur. Hatta çok yakın zamanda Mersin’deki belediyeler tarafından da aynı usulle ihaleler yapıldığını biliyoruz” açıklaması yaptı.

“MAKSATLI AÇIKLAMALARDAN MEDET UMMAK HAKİKATEN DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR!”

Tüm belediyelerin 4734 sayılı Kanun’un 21. maddesi ile yaptıkları ihaleleri açıklamalarını isteyen MHP’li Atsız Afşın Yılmaz, “EKAP kayıtlarına göre Mersin Büyükşehir Belediyesinde 2019-2020 yıllarında 20 ihale aynı usulle yapılmış, bunların 7’sinde bir adet teklif alınmış, diğer davetliler teklif vermemiştir. Küresel salgınla mücadele ettiğimiz, eşimizi, dostumuzu, yakınlarımızı kaybettiğimiz şu günlerde, millet canıyla uğraşırken böyle siyasi ve maksatlı açıklamalardan medet ummak hakikaten düşündürücüdür. Milletimizin bunlara tahammülü yoktur. Başarır, sansasyonel ve mesnetsiz hamlelerine bir yenisini eklemiştir. Kendisini “umutsuzca” ciddiyete davet ediyorum” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle