Hoşgeldiniz  

HAYIRLI İŞLER… AK PARTİLİLER CHP’Lİ SEÇER’LE YÜRÜYOR… MHP SESSİZ… “ŞİMDİLİK!”

admin | 29 Kasım 2019 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Yerel seçimlerde Belediye Başkanlığında umduğunu bulamayan ancak Meclislerde çoğunluğu yakalayan Cumhur ittifakının AK Parti kanadında “tek başına” çoğunluk için harekete geçildiği ve Meclis üyesi transferi için düğmeye basıldığı iddia edilirken, AK Parti Mersin’de ise rotanın CHP’li Başkan Vahap Seçer’e kırılarak, iktidarın nimetlerinden yararlanılmak istendiği iddiası da şok yarattı.

AK Parti’nin yerelde transferlere odaklandığı öne sürüldü. AK Parti yönetimi, muhalefet partilerinden belediye başkanları ile belediye meclis üyeleri transfer etmek için çalışma başlattı.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, AK Parti’nin bu hamleyle hem yeni kurulacak partilere olası geçişlere karşısında “parti güç kaybediyor” görüntüsünü önlemek hem “parti çekim merkezi olmaya devam ediyor” algısı oluşturmak istediği hem de Millet İttifakı’ndaki iç tartışmaların daha da alevlendirilmesinin amaçlandığına dikkat çekiliyor.

Parti kulislerinde, Denizli’nin CHP’li Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi’nin 10 gün önce AK Parti’ye geçmek üzere partisinden istifa ettiği, ancak CHP yönetiminin devreye girmesiyle istifasını geri aldığı ileri sürülüyor. AK Parti, Cumhur İttifakı’nda herhangi bir sorun yaşanmaması için talep gelmesine karşın MHP’den belediye başkanı transferi yapmayı ise düşünmüyor.

AK Parti’de özellikle muhalif belediye meclisi üyelerinden de geçişlerin hedeflendiği kaydediliyor. AK Parti’nin bu yolla azınlıkta kaldığı belediye meclislerinde çoğunluğu yakalamayı amaçladığı kaydediliyor. Bir AK Parti yöneticisi, “Çoğu belediye meclisinde sadece 4-5 sayıyla çoğunluk bizde değil. Belediye meclislerinden de katılımlar sağlandığı zaman çoğunluğu alırız ve istersek belediye başkanının çalışmalarını kilitleriz” görüşünü dile getirmesi dikkat çekti.

MERSİN’LE İLGİLİ ŞOK İDDİA: “AK PARTİ CHP’YE YANAŞTI!”

AK Parti Genel Merkezi bu “ince” hesapları yaparken, Mersin’le ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen twitter’daki kulis hesap Ankara Kuşu, attığı twittle Mersin’i karıştırdı.

350 bini geçkin takipçisiyle Genel Merkez’de Mersin’le ilgili “duyumunu” paylaşan Ankara Kuşu, “CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi AK Partililerle ortak iş çeviriyormuş. İsim isim belli. Hayırlı işler” diyerek CHP’li Vahap Seçer’i de etiketlemesi şok yarattı.

AK PARTİ’DEN SEÇER’E İLK DESTEK BORÇLANMADA

Mersin Büyükşehir Meclisi’nde hayati kararlarda AK Partili Meclis üyelerinin Cumhur ittifakından bağımsız hareket ederek çekimser kaldığı ve bu sayede CHP’li Başkan Vahap Seçer’in önünü açtığı biliniyor. Özellikle 349 Milyon 500 Bin TL’lik borçlanma yetkisinin oylandığı oturumda MHP’li üyelerin ret vermesine karşın AK Partili üyelerin çekimser kalmasıyla bu yetkinin Vahap Seçer’e verilmesi sağlanmıştı.

MESKİ’NİN SON OTURUMUNDA İŞ ORTAYA ÇIKTI: MHP’Lİ TAT “BİZ VERMEDİK” DİYEREK AK PARTİ’Yİ İŞARET ETTİ

Yine son MESKİ Genel Kurulu’nda kamuoyunda büyük tepki çeken su zammına MHP’li üyeler yine ret verirken, AK Partililer de oturuma çoğunluk olarak katılmayarak veya oylamada çekimser kalarak CHP’nin istediği kararı geçirtti. MHP’li Meclis üyesi Mahmut Tat da durumu kamuoyuyla paylaşırken, “MHP’li Meclis üyeleri ret vermiştir” diyerek su zammındaki sorumluluğu AK Parti ve CHP’ye atması dikkatlerden kaçmadı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

HAYIRLI İŞLER… AK PARTİLİLER CHP’Lİ SEÇER’LE YÜRÜYOR… MHP SESSİZ… “ŞİMDİLİK!” için 2 Yorum

  1. […] HAYIRLI İŞLER… AK PARTİLİLER CHP’Lİ SEÇER’LE YÜRÜYOR… MHP SESSİZ… “ŞİMDİLİK…  Paylaş YazdırPDFE-Mail Etiketler: […]

  2. […] HAYIRLI İŞLER… AK PARTİLİLER CHP’Lİ SEÇER’LE YÜRÜYOR… MHP SESSİZ… “ŞİMDİLİK… SANSASYONEL’İN DEDİĞİ ÇIKTI: “AKP’NİN ÖNEMLİ ÖLÇÜDE DESTEĞİNİ ALIYORUZ!”  Paylaş YazdırPDFE-Mail Etiketler: […]

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle