Hoşgeldiniz  

TUNA SEÇİLİRSE SİNEK KENTİ İSTİLA EDECEK BELLİ OLDU GAYRI!

admin | 04 Mart 2019 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

TUNA SEÇİLİRSE SİNEK KENTİ İSTİLA EDECEK BELLİ OLDU GAYRI!

FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat programına katılan MHP’li Hamit Tuna, Mersin’in ve özellikle ilçelerinin en büyük sıkıntısı olan ve Büyükşehir Belediyesi’nin yoğun çalışmalarıyla asgari düzeye indirilen sinekle mücadelenin bütçesini kısacağını söylemesi şok yarattı. Sineklere fosseptiklerin neden olduğunu ve fosseptikleri kaldırarak bu sorunu çözeceğini açıklayan Tuna’nın ilçelerde sineklerin en çok barındığı sulak alanlar ve seraların olduğu gerçeğini bilmemesi daha da büyük şok yarattı.

Daha önce Habertürk’te katıldığı programda Mersin’de insanların aileleriyle gece dolaşamadığı iftirasını kullanan Cumhur ittifakı adayı Hamit Tuna bu kez de FOX TV’de yayınlanan programda yeni bir skandala daha imza attı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sinekle mücadeleye yıllık yaklaşık 40 Milyon TL harcadığını kaydeden Tuna, bu bütçeyi kısacağını ve 15 Milyon TL’ye düşüreceğini açıklaması şok yarattı.

SİNEKLERE SADECE FOSSEPTİĞİ NEDEN GÖSTERDİ!

Şokun nedeni ise Tuna’nın sineklerin yaşadığı yer olarak bir tek fosseptikleri göstermesi oldu. Çünkü Mersin’de özellikle ilçelerdeki en büyük sıkıntı sivrisineklerin varlığı. Büyükşehir Belediyesi’nin son yıllarda yaptığı mücadeleyle asgari düzeye indirilen sinek sorunu Mersin’de tarım ve sulak alanların çokluğu nedeniyle çalışmaları zorlaştırıyor.

İLÇELERİN TEMEL GEÇİM KAYNAĞI SERALAR SİNEK KAYNAĞI

Özellikle sazlıkların olduğu bölgelerde, durgun sularda ve seralarda barınan sineklerin varlığını sadece fosseptiklere bağlayan Hamit Tuna’nın, ilçelerdeki geniş sulak alanların ve seraların da sinek üretim merkezi olduğunu bilmemesi de bu açıklamayla ortaya çıktı. 

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

TUNA SEÇİLİRSE SİNEK KENTİ İSTİLA EDECEK BELLİ OLDU GAYRI! için 1 yorum

  1. Tekin dedi ki:

    Yaylalardadamı sera ve sazlık varda sivri sinekten geçilmiyor. Sivri sineğin en çok ürediği alan foseptik çukurlarıdır. Örnek Yalınayak mahallesine kanalizasyon yapıldıktan sonra sivri sinekten eser kalmadı. Muhalefet yapacaksanız adam gibi yapın. Yalan yanlış bilgilerle halkı kandırmayın.

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.