Hoşgeldiniz  

İNSANLARIN BU KADAR NAMERT OLACAĞINI DÜŞÜNEMEDİM!

admin | 04 Mart 2019 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Demokrat Parti ile Mersin’de kurdukları ittifak çerçevesinde Aufer Yılmaz’ı destekleme kararı Alan İYİ Parti’nin Genel Başkanı Mersin’de konuştu: “Özellikle 28 Şubat döneminde yine demokrasi yanında demokrasi aşığı Mersin Milletvekillerinin kaya gibi yerinde durduğunu gördüm. O günün postallarından korkanların karşısında durduk. Ama Hacı Başkan, sana yapılan bu komploya üzüldüğüm kadar hiç üzülmedim. Ben insanların bu derece namert olabileceğini hiç düşünmedim. Bu komployu yırtıp atmak hepimizin görevidir.”

Yoğun tezahüratlar eşliğinde sahneye gelen Akşener, “Öncelikle çok değerli kardeşim Gültekin Uysal Beyefendi ve Hacı Başkanım deyip, hiç yaş farkımızı bilmeden var mı yok mu bilmeden ağabey olarak gördüğüm Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ederim” diyerek sözlerine başladı. “Benim için bir kız kardeş olan Ayfer Yılmaz. Politikaya birlikte başlamıştık. İstanbul’dan Ankara’dan aday olabilirdi ama Mersin’i tercih etti” diyen Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

“İNSANLARIN BU DERECE NAMERT OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMEDİM”

“1995’ten bahsediyorum. Arslanköy değerli bir milattır ama o sandıkların üzerine oturan işte bu nergis kokulu kadınlardı. Zaman zaman Mersin’e geldik gittik. Mersin hep bizim karanlık zamanlarda, içimizin yandığı, haksızlığın diz boyu olduğu zamanlarda içimizin ferahladığı bir demokrasi şehri oldu. Hep bu ferahlamayı ağırlıklı olarak Mersinli kadınlarla gerçekleştirdik. 25 yıllık siyasi hayatımda, pek çok acılı zamanlara, milletimizin haksızlığa uğradığı dönemlere şahitlik ettim. Özellikle 28 şubat döneminde yine demokrasi yanında demokrasi aşığı Mersin Milletvekillerinin kaya gibi yerinde durduğunu gördüm. O günün postallarından korkanların karşısında durduk. Ama Hacı Başkan, sana yapılan bu komploya üzüldüğüm kadar hiç üzülmedim. Ben insanların bu derece namert olabileceğini hiç düşünmedim. Bu komployu yırtıp atmak hepimizin görevidir.”

“BU ŞIMARIKLIĞA BİR SON VERMENİZİ İSTİYORUM”

“Bu komplo millet iradesine, millet iradesine Mersinlinin iradesine korkakça yapılan bir komplo ve ihanettir. Şimdi bir şey yapılacak. Ben Sayın Ayfer Yılmaz’a Milletvekilliğini teklif etmiştim kabul etmedi. O 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığını alabileceğimizi düşünerek Genel Merkez’de benimle çalıştı. Ancak Burhanettin başkanın kendisine bu görevi teklif etmesinden sonra bana, ‘Bu bir vatan görevidir ve bu Mersin kızı olmanın getirdiği bir sorumluluktur. Ben bu göreve varım ve bunu bir fedakarlık olarak görmüyorum. Ayfer Yılmaz Mersin’in kara çadırının kızı olarak, Burhanettin abisinin teklifini kabul ederek, Mersin’de düşürülmeye çalışılan demokrasi bayrağını yerden kaldırıp burca dikmek için burada. Hanımefendiler, Arslanköy’de o sandıkların üzerine oturan kadınlarımızın evlatları kız kardeşleri. Sizin üzerinize yapılan bu komployu, az kalan zamanda kapı kapı gezerek insanımıza bu yapılanı anlatarak bu hizmet yarışını kazanacaksınız kazanacaksınız kazanacaksınız…

Ben İYİ Parti Genel Başkanı olarak burada bulunabilirim ama DYP’nin İçişleri Bakanı, şapkamla birlikte buradayım. Ayfer Yılmaz’ı seçmenizi seçtirmenizi istiyorum. Bu şımarıklığa bir son vermenizi istiyorum.”

“SAYIN ERDOĞAN…”

“Sayın Erdoğan, “tek bayrak” diyorsun hangi bayrak? Ben diyorum ki Türk bayrağı. Diyorsun ki “tek millet” hangi millet? Ben diyorum ki Türk Milleti. Diyorsun ki “tek vatan” Hangi vatan? Türk vatanı! Buradan soruyorum, 17-18 milyon adayın tamamını kadınıyla erkeği ile terörist ilan etme haddini ve hakkını kendinde buluyorsan, söyle bakalım bu tek bayrak, tek millet, tek vatan neresidir? Bu soruyu sormaya senden cevabını alana kadar devam edeceğim.”

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.