Hoşgeldiniz  

“SAKLI SEÇİLMİŞLER”DE VAHAP SEÇER ŞOKU!

admin | 28 Şubat 2018 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

“SAKLI SEÇİLMİŞLER”DE VAHAP SEÇER ŞOKU!

Araştırmacı Gazeteci Soner Yalçın’ın son kitabı Saklı Seçilmişler’de yazılanların yankısı sürüyor. Gıda terörünü masaya yatıran Yalçın’ın kitabının bir bölümünde dönemin CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer’in de isminin geçmesi Mersin kamuoyunda şok yarattı.

Araştırmacı Gazeteci Soner Yalçın’ın bu yılın başında piyasaya sürdüğü “Saklı Seçilmişler” kitabının yankıları artarak sürüyor.

“Gıda terörünü ve bunun arkasındaki karanlık isimleri yazdım” diyen Soner Yalçın’ın belgelerle açıkladığı araştırmaları 5 yıldan fazla sürmüş ve kitabı yazması da 8 ayını almış. Kitabıyla ilgili konuşan Yalçın’ın anlattıkları kan donduran cinsten:

“Sadece Türkiye değil, dünya yoksullarına soykırım yapılıyor. Dünyadaki fakirleri “biyolojik gıda silahıyla” öldürüyorlar.  İnsanları (tek tek isimlerini verdim) yiyeceklerle- eşyalarla- aşılarla kısırlaştırıyorlar. Gebeliği önleyen mısır üretmişler. Kolesterol haplarıyla cinsel hayatlar öldürülüyor.

Gördüm ki: Bugün bunu yapan küresel yiyecek şirketleri, global ilaç firmaları dün de Hitler’in destekçisiydi! Tesadüf mü? Aynı aileler gaz odalarıyla değil, gıdayla insanları yok ediyor. Parası olmadığı için sağlıklı beslenemeyen yok ediliyor. Yeni soykırımcılar yeni dünya kurmak istiyor.”

Saklı Seçilmişler’de bir bölüm dikkat çekiyor. Türkiye’ye girişi yasak olan GDO’lu ürünlere “izin” verilen dönemin anlatıldığı bölümde Mersin kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim göze çarpıyor. Dönemin CHP Mersin Milletvekili ve 2019 Mersin Büyükşehir Aday Adayı olan Vahap Seçer’in de dahil olduğu komisyonla ilgili iddialar Mersin gündemine oturdu.

İŞTE SEÇER’LE İLGİLİ OLAY BÖLÜM!

Türkiye’de 2009 yılı Nisan ayında “GDO’lu Ürün Yönetmeliği” çıkmadan 6 ay önce TBMM Tarım Komisyonu Üyeleri AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti Gaziantep Milletvekili Özlem Müftüoğlu, Ak Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, CHP mersin Milletvekili Vahap Seçer, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Abdülkadir Akcan ve TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Arif Adlı ve adana Çiftçiler Birliği Genel Sekreteri’nden oluşan heyeti ABD tarım Bakanlığı’nın davetlisi olarak bu ülkeye gitti. Heyetin TBMM genel Kurulu Kararıyla gittiği gezinin –uçak paraları hariç- tüm masrafları ABD Tarım Bakanlığı tarafından karşılandı.

TBMM heyeti Washington’da Tarım Komisyonu çalışmalarına katıldıktan sonra St. Louis’e gidip Monsanto’yu gezdi. Dönüşlerinde –medyanın tepkisini çeken- milletvekilleri, “Uzaya götürseler etkilenmem”, “ben ikna olmadım” “faydalı bir gezi oldu” gibi açıklamalarda bulundular. 6 ay sonra…

“GDO’lu Ürün Yönetmeliği” yürürlüğe girdi.

Türkiye’ye girmesine izin verilen 29 GDO’lu ürün içinde üç çeşit soya vardı; GDO’lu soyanın ikisi Amerikalı Monsanto, biri Alman Bayer’indi!..

GÖZLER SEÇER’DE

Soner Yalçın’ın Amerikalı Monsanto şirketini gezen heyetle ilgili iddialarına CHP’li Vahap Seçer’in ne yanıt vereceği merakla beklenirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Soner Yalçın’ın kitabıyla ilgili söyledikleri ise ayrı bir gündem oluşturdu.

Kılıçdaroğlu, “Saklı Seçilmişler kitabını okumaya başladım. Çok etkilendim. Soner Bey yine son derece titiz araştırmayla değerli bir kitap yazmış. Kitabı çok beğendim. Tüm milletvekili arkadaşlarımızın okumasını rica ediyorum. Bir arkadaş görevlendirelim her milletvekilimize hemen bu kitabı ulaştırsın. Gönül ister ki tüm partili arkadaşlarımız okusun, bilgi sahibi olsun…” diyerek, kitabı tüm CHP’lilere önermesinin ardından kitapta konu edilen Vahap Seçer’in CHP’deki geleceği de tartışılmaya başlandı.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

“SAKLI SEÇİLMİŞLER”DE VAHAP SEÇER ŞOKU! için 2 Yorum

  1. elif dedi ki:

    yazınızda “izmit escort” kelimesi geçiyor. tılandığında +18 devlet tarafından yasaklanmış bir siteye yönlendiriyor. yazınızla alakasız olan ve haberiniz olmadan yerleştirildiğini düşündüğüm bu yönlendirmeyi lütfen kaldırınız.

    • admin dedi ki:

      Uyarınız için teşekkür ederiz. Bilgimiz dışında siteye yüklenen bu eklenti kaldırılmıştır. Yaşanan bu olumsuzluk için sizin nezdinizde tüm okuyucularımızdan özür dileriz.

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.