Hoşgeldiniz  

OTOGAR OTOBAN BAĞLANTI YOLU PROJESİ’NİN YÜZDE 70’İ TAMAMLANDI

admin | 25 Şubat 2018 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

OTOGAR OTOBAN BAĞLANTI YOLU PROJESİ’NİN YÜZDE 70’İ TAMAMLANDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’de trafik yükünü rahatlatacak bir diğer proje olan Otogar-Otoban Bağlantı Yolu Projesi’nin çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Yüzde 70’i tamamlanan proje bittiğinde toplamda 520 metre uzunluğunda yol yapımı ile trafik akışı rahat bir nefes alacak.

Mersin’de ulaşımı rahatlatma hedefiyle projelerine yön veren Mersin Büyükşehir Belediyesi, Toroslar ilçesinde yapımı devam eden proje sayesinde otogardan giriş çıkış yapan otobüslerin ve diğer araçların rahat, güvenli ve trafiği aksatmadan transit geçiş yapabileceği bir güzergâh oluşturacak.

 

ŞEHİR HASTANESİ’NDEN OTOGARA EN YAKIN BAĞLANTI YOLU

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yapımına devam edilen ve Şehir Hastanesi’nden otogara en yakın bağlantı yolu olma özelliğini de taşıyan proje ile ulaşım sorunu ve trafik güvenliği gibi problemler ortadan kaldırılacak.

 

Projenin en kısa sürede hizmete açılması için hummalı çalışmalarını sürdüren ekipler, Otogar Otoban Bağlantı Yolu Projesi kapsamında 18 metre uzunluğunda 9×5 iki gözlü menfez, 7 metreden 2 metreye kadar değişen boylarda ve 362 metre civarında istinat duvarları çalışmalarına hızla devam ederken, 23 bin metreküp alt yapı dolgusu ve üst yapı asfalt çalışması da gerçekleştirecek.

 

Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Otoyol bağlantısını bağımsız bir güzergâh olarak bağlayacak olan bu yol sayesinde araçlar şehir trafiğine karışmayacak ve otobüslerin şehirlerarası transferleri rahatlatılacak.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

OTOGAR OTOBAN BAĞLANTI YOLU PROJESİ’NİN YÜZDE 70’İ TAMAMLANDI için 1 yorum

  1. Ali SARI dedi ki:

    Su gelinceye kadar kurbağanın gözü pörtledi!Lütfen çabuk olsunlar.Otogardan ve Şehir Hastanesinden lütfen haberleri olduğu için bunada şükür.

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.