Hoşgeldiniz  

MERSİN’DE YÜRÜTÜLEN 484 PROJENİN TUTARI 23 MİLYAR TL! VALİ ALİ İHSAN SU AÇIKLADI…

admin | 15 Nisan 2021 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

İl Koordinasyon Kurulu’nun ‘2021 Yılı II. Toplantısı’nda konuşan Vali Ali İhsan Su, Mersin’e Hükümet eliyle yapılan yatırım rakamlarını açıkladı.  

Valilik Mavi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali yardımcıları, Kaymakamlar, Bölge Müdürleri, İl Müdürleri, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmasında Vali Ali İhsan Su; “İlimizde yürütülmekte olan 484 işin toplam proje tutarı 23 milyar 92 milyon 779 bin 554 liradır. 3 milyar 565 milyon 597 bin 970 TL olan yıl ödeneğinin 442 milyon 664 bin 417 lirası harcanarak yüze 12.41’lik nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Çalışmalarımız etkin bir şekilde sürdürülmektedir” dedi.

Vali Su, sözlerinin devamında “Pandemi sürecinde de ilimiz açısından önem arz eden bu yatırımlarımızı, hassasiyetlerimize dikkat ederek hızlı bir şekilde devam ettirmeye gayret edeceğiz. Ben inanıyorum ki bu yılın sonunda da ilimizde çok önemli yatırımları hep birlikte gerçekleştirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Toplantı, kamu kurum ve kuruluşlarının devam eden projeleriyle ilgili sunum yapmaları ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle