Hoşgeldiniz  

İMAR A.Ş’Yİ ARPALIĞA ÇEVİRMİŞLER! CHP’Lİ İMAR KOMİSYONU ÜYESİNİN OĞLU BİLE GENEL MÜDÜR YARDIMCISI OLMUŞ İYİ Mİ?!

admin | 30 Ağustos 2021 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’li Vahap Seçer döneminde şok zarar rakamlarıyla dikkat çeken İmar A.Ş’de üst yönetimdeki kadrolaşma pes dedirtti.

Meclis’te İmar A.Ş’nin belediyeye ait ihalelere girebilmesi için teminat mektubu alabilmesi yetkisi teklifinin komisyon tarafından oy çokluğuyla reddedilmesinin ardından yaşanan tartışmalar gözleri bir anda İmar A.Ş’ye çevirmişti. AK Partili Meclis Üyesi Zafer Şahin Özturan’ın, 6 ayda şirketin 3 Milyon 385 Bin TL zararını üstüne yıllık sabit giderlerinin 5 Milyon TL’nin üstünde olduğunu açıklaması şok yaratmıştı.

Önceki dönemde İmar A.Ş. Genel Müdürü olan Kerim Tufan’ın devrettiği mali tablonun ortaya çıkması kent gündeminde büyük yankı uyandırdı. Tufan, “Bizler 25 Milyon 706 bin 363 TL Nakit ve 37 adet de 3+1 lüks daire malvarlığıyla teslim ettik. Yani İmar A.Ş. söylenildiği gibi bizim dönemimizde zarar etmemiştir” diye konuştu.

Kerim Tufan, açıklamasında İmar A.Ş’deki kadrolaşmaya da dikkat çekmişti. Kerim Tufan, “Bizim dönemde 1 Genel Müdür 1 adet de İdari İşler Müdürü görev yapıyordu. Asıl şimdiki dönemde 2 genel müdür yardımcısı ve ilave müdürlerle 75 personel çalıştıran İmar A.Ş hantal yapıya bürünmüştür” dedi.

ŞİRKETİN 2. ADAMI İMAR KOMİSYONU ÜYESİNİN OĞLU ÇIKTI!

Tufan bu açıklamasının ardından İmar A.Ş’deki kadrolaşma da tıpkı mali tablo gibi şok yarattı. CHP’li Meclis Üyesi Ali Uyan’ın Genel Müdür olarak görev yaptığı İmar A.Ş’de Genel Müdür Yardımcılarından olan bir diğer isim de kadrolaşmayı ortaya çıkardı.

CHP’li Meclis ve İmar Komisyonu Üyesi, eski Yenişehir Belediye Başkanı Zekeriya Özgür’ün oğlu Emir Can Özgür’ün de şirketteki 2. Adam olması kulisleri salladı. Şirket üst yönetimini meclis üyeleri ve meclis üyelerinin 1. Derece akrabalarıyla dolduran CHP’li Seçer yönetiminin şirket zararıyla ilgili ne açıklama yapacağı da merakla bekleniyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

İMAR A.Ş’Yİ ARPALIĞA ÇEVİRMİŞLER! CHP’Lİ İMAR KOMİSYONU ÜYESİNİN OĞLU BİLE GENEL MÜDÜR YARDIMCISI OLMUŞ İYİ Mİ?! için 1 yorum

  1. Rizeli dedi ki:

    Komisyon üyeliği yetmiyor İmar inşaat kalmıştı onuda bitiriyorlar

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle