Hoşgeldiniz  

FLAŞ GELİŞME… MEHMET ALİ ÖZTÜRK GÖZALTINA ALINDI

admin | 21 Şubat 2018 | Dünya, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Bayırbucak Türkmen Dağı Kültür, Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı olan eski Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Öztürk’ün Dubai’de gözaltına alındığı bildirildi.

Kırım Haber Ajansının Haberine göre; Suriye’de ve Irak’ta gerçekleştirdiği yardım faaliyetleriyle bilinen Mehmet Ali Öztürk, hiçbir gerekçe gösterilmeden Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai şehrinde gözaltına alındı.

 

Öztürk, Türkmen – Der olarak bilinen, Bayırbucak Türkmen Dağı Kültür, Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin de başkanlığını yürütüyordu.

 

Öztürk’ün ailesiyle birlikte kaldığı otel odasından erken saatlerde gözaltına alındığı ve konuyla ilgili olarak BAE tarafından şu ana dek herhangi bir açıklama yapılmadığı kaydedildi.

 

Bölgede Türkiye aleyhtarı politikalarıyla öne çıkan Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed, geçtiğimiz yılın Aralık ayında, sosyal medya platformu Twitter’daki hesabında Türkiye karşıtı tepki çeken paylaşımlarda bulunmuştu. Cumhubaşkanı Erdoğan, Zayed’in skandal paylaşımıyla ilgili olarak “Bazı ülkelerin kimi had bilmez, tarih bilmez, diplomatik nezaket bilmez yöneticileri, ne Arap halklarıyla olan kardeşliğimize ne de Rabbimizin rızası ve Peygamberimizin şefaati uğrunda verdiğimiz mücadeleye gölge düşüremez.” ifadelerini kullanmıştı.

 

Ülkü Ocakları Mersin Eski Başkanı Mehmet Ali Öztürk, eski MHP’li yeni İYİ Partili Özdağ’ın Türkmen kamplarına karşı ilgisizliğini sert bir dille eleştirmesiyle gündeme gelmişti.

 

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle