Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DE SKANDALLAR BİTMİYOR: HAK EDİŞLERİN TAMAMINI ALDI, ORTADA ARAÇ YOK

admin | 26 Aralık 2020 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin’deki adrese teslim ihalenin sadece itfaiye araçları ile sınırlı olmadığı öğrenildi. Genel merkeze yakınlığı ile bilinen Engin Ertaç belediyenin açtığı 330 araçlık ihalenin tamamını aldı. Araçların hepsini göndermemesine rağmen hakedişleri aksatmadan alıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı 330 araçlık taşıt, iş makinası ve ekipmanları kiralama hizmet alımı ihalesini kazanan CHP eski milletvekili adayı Engin Ertaç çok becerikli çıktı.

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Merkezi’ne yakınlığı ile de bilinen Ertaç, belediyeden ihaleler alıyor ama şartnameyi yerine getirmiyor. Mersinliler, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den adrese teslim ihale konusunda cevap bekliyor.

HAK EDİŞLERİ GÜN GÜN ALDI

Ertaç, Mersin’deki ihalede şartnameyi yerine getirmeyince büyük tepki topladı. Ertaç, son olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin İtfaiye Daire Başkanlığı için açtığı 10 araçlık satım alım ihalesini almış ancak araçların tamamını gününde teslim etmediği belirlenmişti. Tek kişinin katıldığı ihaleyi alan Engin Ertaç’ın firması 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren araçları teslim etmemesine rağmen araçların tamamı gelmiş gibi hak edişleri gün gün aldığı iddia edildi.

ADRESE TESLİM İHALELER ALIYOR

CHP’den daha önce milletvekili adayı olan Engin Ertaç’ın, genel merkezden bir danışman tarafından korunduğu öğrenildi. Mersin’de herkesin merak ettiği konu; Engin Ertaç’ın ihaleleri almasını kolaylaştıran danışmanlar kim? Engin Ertaç toplantılarda Kemal Kılıçdaroğlu’nun hemen arkasında oturuyor. Nasıl mı? Koruma görevlisi önceden Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasındaki koltuğa oturuyor. Kılıçdaroğlu oturduktan sonra koruma kalkıyor ve yerine Engin Ertaç oturuyor. Bu yakınlık Engin Ertaç’ın ihalelerde işini çok kolaylaştırıyor. Bu yolla birçok yerden ihale aldıkları iddiaları ediliyor.

Engin Ertaç, 24 gün süren Adalet Yürüyüşü sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir adım arkasında Ankara’dan İstanbul’a tüm yolu yürüyen isimler arasında yer aldı. İstanbul 3.bölgeden milletvekili adayı olan Ertaç seçim çalışmalarında ilk sıradaymış gibi çalıştı. Bu çalışmalarının karşılığını da genel merkezden Kemal Kılıçdaroğlu’nun hemen yakınında yer bularak almış oldu. Kafalarda soru işarete uyandıran ve cevap bekleyen bir soru da Engin Ertaç’ı Ankara’da parti binasına yakınlaştıran danışmanların kim olduğu. Hangi danışman Engin Ertaç’ın arkasında. Toplantılarda neden Kemal Kılıçdaroğlu’nun hemen arkasında oturtuyor?

Kaynak: Sabah Gazetesi

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CHP’Lİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DE SKANDALLAR BİTMİYOR: HAK EDİŞLERİN TAMAMINI ALDI, ORTADA ARAÇ YOK için 1 yorum

  1. […] İHALE YAPTI HEM DE SATIN ALDIĞI İTFAİYE ARAÇLARI GÖNDERİLMEDİ… YOK BÖYLE SKANDAL CHP’Lİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DE SKANDALLAR BİTMİYOR: HAK EDİŞLERİN TAMAMINI ALDI, ORTADA … YOK BÖYLE İDDİA: KILIÇDAROĞLU’NUN KORUMA MÜDÜRÜYLE SEÇER’İN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ […]

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle