Hoşgeldiniz  

ULAŞTIRMA BAKANINDAN “2 YILDA AÇILIYOR” AÇIKLAMASINA CHP ADANA KÖPÜRDÜ!

admin | 06 Temmuz 2020 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, önceki gün Mersin’in Tarsus ilçesinde yapımı süren Çukurova Bölgesel Havalimanı ile ilgili incelemelerde bulundu. Bakan Karaismailoğlu’nun 2 yıl içinde havalimanının faaliyete başlayacağı açıklaması CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut’u çileden çıkardı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, önceki gün Mersin’in Tarsus ilçesinde yapımı süren Çukurova Bölgesel Havalimanı ile ilgili incelemelerde bulundu.

CHP’li Barut, Mersin sınırlarına yapılan Çukurova Bölgesel havaalanının tamamlanmasıyla Adana’daki Şakirpaşa havaalanının kapatılacağını söyleyerek, inşaatı süren Çukurova Havalimanına da demediğini bırakmadı.

İktidarın Adana’yı cezalandırdığını iddia ederek, ateş püsküren CHP’li Barut, Adana’nın görkemli günlerinden hızla uzaklaştığını, çevre illerin çok ciddi yatırım alarak Adana’yı geride bıraktığını kaydetti.

ULAŞTIRMA BAKANI KARAİSMAİLOĞLU NE DEMİŞTİ?

“Çukurova bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza yakışır bir havalimanı yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmalar hızlı şekilde devam ediyor. Yıl sonuna kadar tüm altyapı çalışmalarını tamamlayacağız. Önümüzdeki yılın başlarında havalimanı yol bağlantılarını bitirmiş olacağız. Üstyapı projelerini tamamladık. İlk etapta 8 milyon yolcuya hizmet edecek havalimanı terminali projesini tamamladık, önümüzdeki günlerde ihaleye çıkıyoruz. Devamında 12 milyon yolcuya hizmet edecek havalimanını projelendirdik. En ince ayrıntıya kadar projelendi. Önümüzdeki günlerde ihalesini yapıp, bu yıl içerisinde inşaata başlayıp, en geç 2 yıl içinde inşaatı tamamlama hedefindeyiz. Bunun takipçisi olacağız. Çukurova’nın özlemle beklediği, milletimize yakışır havalimanı 2 yıl içinde hizmete açılıp faaliyet verecek. Burayı sadece havalimanı olarak düşünmeyin. Organize Sanayi Bölgesi (OSB), deniz, limanlar, turizm, tarım, tüm sektörlere hizmet edecek değerli bir yatırım olacak. 2 yıl içinde uçak indirmeyi planlıyoruz.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle