Hoşgeldiniz  

TOROSLAR CHP’Yİ HDP KARIŞTIRDI!

admin | 04 Şubat 2019 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

TOROSLAR CHP’Yİ  HDP KARIŞTIRDI!

CHP PM Toplantısında Mersin’de açıklanmayan 3 ilçe görüşüldü. Erdemli ve Akdeniz adaylarını açıklayan CHP PM, Toroslar’da tıkandı. HDP’nin önerdiği isim olduğu öne sürülen HDP Mersin Milletvekili Aday Adayı Ahmet Özer ve Süleyman Dalkılıç isimlerinden birine karar veremeyen PM, topu CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na attı. Toroslar için son kararı CHP Lideri verecek.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısında sunulan isimlerden bazıları onaylandı. Toplantıda daha önce salt çoğunluk sağlanamadığı için Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Odabaşı’nın ismi yeniden oylandı. Oy çokluğuyla Odaşı’nın adaylığı kesinleşti. PM’de yapılan oylamada alınan karar doğrultusunda Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olarak Alper Taş oy çokluğu ile seçildi. Şişli’de Muammer Keskin ile Küçükçekmece’de Kemal Çebi’nin adaylığı da kesinleşti. Toplantıda Hatay Arsuz belediye başkan adaylığı için gösterilen Asaf Güven için kapalı oylama istendi. Oylama sonucunda Güven reddedildi. 

TOROSLAR KILIÇDAROĞLU’NUN KARARINA BIRAKILDI

Mersin’de açıklanmayan Erdemli, Akdeniz ve Toroslar ilçeleri de görüşüldü. Görüşmelerin ardından CHP Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan olarak açıklanırken, CHP Erdemli Belediye Başkan Adayı olarak da Hüseyin Serin ismi çıktı. Toroslar’da ise karar verilemedi. CHP Toroslar’da ise HDP’nin önerdiği isim olan Ahmet Özer ve Süleyman Dalkılıç arasında karar veremeyen PM, kararı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bıraktı. Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki günlerde Dalkılıç ve Özer’den birini aday olarak açıklayacağı ifade ediliyor. 

TOROSLAR KAVGASI BİTMEYİNCE KILIÇDAROĞLU TÜM YETKİYİ ELİNE ALDI

18 saat süren PM’de Mersin’in Toroslar ilçesinin bulunduğu bazı belediye başkan adaylıkları için yoğun tartışmalar yaşandı. Özellikle HDP’nin istediği isimler üzerinde çıkan tartışma nedeniyle PM tüm yetkiyi Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na devretti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin son Parti Meclisi (PM) toplantısında, belediye seçimlerinde aday gösterilecek isimler konuşuldu. Zorlu ve kritik toplantı sonrası 71 aday açıklandı.

YİNE ADAY TARTIŞMASI

Toplantıda daha önce olduğu gibi birtakım krizler yaşandı. Adaylar üzerindeki kavgalar sürerken Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez araya girdi.Kılıçdaroğlu, bu şekilde aday belirlemekte çok zorlandıklarını söyleyerek, PM’den yetki istedi.Üyeler, Kılıçdaroğlu’nun yetki talebini kabul etti. Böylece üzerinde büyük tartışma yaşanan aralarında Mersin’in Toroslar ilçesinin de bulunduğu adayları Kılıçdaroğlu belirleyecek.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

TOROSLAR CHP’Yİ HDP KARIŞTIRDI! için 1 yorum

  1. Hazal Bilgebey dedi ki:

    Toroslar için Süleyman DALKILIÇ iyi bir seçim olmuş

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.