Hoşgeldiniz  

ŞİMDİ DE CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİNİ TAKMIYOR! CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR YÖNETİMİ İZİN ALMADAN MESAİ SAATİNİ DEĞİŞTİRDİ!

admin | 18 Ocak 2021 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’li Vahap Seçer yönetimi, üst kurumların kararlarını tanımaksızın hareket etmeyi sürdürüyor. Son olarak İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’ndan onay almadan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle belirlenen mesai saatlerini kafasına göre değiştirmesi büyük tepki çekti.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen CHP’li Vahap Seçer ve yönetimi Devlet kararlarını tanımadan Büyükşehir’i yönetmeyi sürdürüyor. Daha önce de Mersin Büyükşehir belediyesinin yönetim anlayışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açık açık belirtilmiş, Mersin Büyükşehir’in uyguladığı yönetimi daha önce de FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerinin de kullanmaya kalkıştığını Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat dile getirmişti.

Yaptığı yasa dışı uygulamalar nedeniyle Mülkiye müfettişlerinin incelemesinden yeni çıkan CHP’li Seçer yönetimi, bir kural tanımazlığa daha imza attı.

İZİN ALMAKSIZIN MESAİ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRDİ!

Müfettişlerin ayrılmasını fırsat bilen CHP’li yönetim, 2 Aralık’ta Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan korona virüs salgını tedbirleri kapsamındaki 10 ila 16 olarak belirlenen yeni mesai saati uygulamasından yarın itibariyle vazgeçeceğini duyurması şok yarattı. Kurumların mesai saatlerinin değişimi için İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’ndan onay alınması gerekirken, Büyükşehir yönetiminin bu izne ihtiyaç duymadan yaptığı bu değişiklikle mesai saatleri yeniden 8.30-12.30 ile 13.30-17.30 olarak açıklaması şaşkınlıkla karşılandı.

Birimlere resmi yazı olarak bu kararını duyuran Seçer yönetiminin, aldığı bu karar için Valilik’ten izin almadığı ortaya çıktı. Birimlere servis kalkış saati üzerinden “haber gönderen” CHP’li yönetimin bu keyfi uygulaması da tepki topladı.

MÜLKİYE MÜFETTİŞLERİNİN ARKASINDAN MECLİS’TE POSTA KOYMUŞTU

Mülkiye Müfettişlerinin incelemesi için Meclis’te konuşan CHP’li Vahap Seçer, İçişleri Bakanlığı’nın uygulamasını çifte standart olarak dillendirmiş ve “Buyursunlar didik didik oraları araştırsınlar. Buradan da duyuruyorum; 2 tane müfettiş yetmez, 14 tane müfettiş gelsin, 24 tane müfettiş gelsin. Sadece bizim ihaleler araştırılmıyor, müfettiş çok maşallah. Her konuda araştırılıyor. Buyursunlar araştırsınlar. Yalnız, aynı hassasiyeti sadece bizim belediyelerimize değil, diğer siyasi partilere mensup belediyelere de göstersinler” diyerek Müfettişlerin gelişlerini küçümsemişti.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

ŞİMDİ DE CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİNİ TAKMIYOR! CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR YÖNETİMİ İZİN ALMADAN MESAİ SAATİNİ DEĞİŞTİRDİ! için 1 yorum

  1. Mersinlee dedi ki:

    Derviş bey 10 gündür meski genel müdürlüğü 8:30-17:30 çalışıyor buna da dikkat çekerseniz seviniriz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle