Hoşgeldiniz  

SEÇER’İN YASAL OLMAYAN KOORDİNATÖRLERİ, ÖRGÜTÜ PARAMPARÇA ETTİ: CHP GÜLNAR ÖRGÜTÜ İSTİFA ETTİ!

admin | 25 Eylül 2020 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’li Vahap Seçer’in kurduğu ve yasallığı tartışılan ilçe koordinatörlerinin yarattığı kaos, örgütü parçalamaya başladı. Seçer’in yetkilendirdiği koordinatörün tavrı nedeniyle, CHP Gülnar İlçe Örgütü zehir zemberek sözlerle istifa etti.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2 yıllık görev süresince Mersin genelindeki hizmetsizlik nedeniyle tepki çekmeyi sürdürürken, CHP örgütü içinde de Seçer’in yönetim tarzına isyanlar başladı. Son olarak CHP Gülnar İlçe Başkanı Ahmet Barut, yönetimiyle beraber istifa etti.

ÖNCE DEVLET İÇİNDE SONRA DA PARTİ İÇİNDE ÇİFT BAŞLILIK YARATILDI

HDP ile yerel seçimlerde ittifak kuran CHP’li Vahap Seçer, HDP’nin uyguladığı “eşbaşkanlık” moeli tarzında bir yönetim anlayışını devlet kurumunda uygulamaya başlamıştı. İlçe Koordinasyon Müdürlüklerine mecburen atadığı devlet memurlarının yanına, yasal olmayan bir biçimde partili Belediye Meclis üyelerini İlçe Koordinatörü olarak görevlendirmişti. Seçer, bu yasal olmayan koordinatörlere her türlü yetkiyi ve Büyükşehir imkanlarından faydalanma yetkisini de vermişti. İlçe Koordinatörlerinin, devlet memurlarının üstünde yetkilendirilmesi de büyük tepki çekmişti.

Devlet içinde başlatılan çift başlılık, parti örgütünü de huzursuz etti. Yasal olmayan şekilde atanan CHP’li koordinatörler, ilçe örgütlerini de hesaba almaz olunca, örgütlerde isyan başladı.

İLÇE BAŞKANI BARUT’UN HEDEFİNDE KOORDİNATÖR CHP’Lİ VARDI!

Zehir zemberek sözlerle ilçe başkanlığından istifa eden Ahmet Barut’un hedefinde CHP’li Seçer’in koordinatör olarak atadığı meclis üyesi Ahmet Gökulu vardı.

Ahmet Barut, “31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden 2 yıla yakın bir zaman geçti. Büyükşehir belediye meclis üyemizin ilçe örgütümüzle büyükşehir belediyemiz arasında bir köprü görevi yapması gerekirken, büyükşehir belediye başkanımızın vermiş olduğu koordinatörlük görevini kötüye kullanarak bütün yetkiler bende, her şeyi ben bilirim tavrıyla, kendisini partinin üzerinde görerek ilçe örgütümüzle bağını kopardı. Defalarca ikaz etmemize rağmen bu tavırlarından vazgeçmedi. Bu sebeplerden dolayı çalışmalarımız olumsuz etkilenmiştir” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZLA ÖRGÜTÜMÜZÜN ARASINI AÇTI”

Yazılı bir açıklama yapan CHP’nin istifa eden Gülnar İlçe Başkanı Barut, “İşe alımlarda ve büyükşehir belediyemizin çalışmalarında kendi bildiğini yaparak ilçe örgütü ile koordineli bir şekilde çalışmadığı için vatandaşlarla örgütümüzün arası bozulmaktadır. Hatta ilçe örgütümüzü onlara gitmeyin ben istersem onları görevden aldırırım gibi dedikoduları yayarak partimize ve büyükşehir belediyemizin çalışmalarına zarar vermektedir. Kendisine hizmet için giden vatandaşlara ve muhtarlarımıza olumsuz tepkiler vermesi halk ile partimizin arasını açmaktadır. İşe alımlarda partili olmayan insanlara referans olmakta ve partililerin buna tepki göstermesine neden olmaktadır” açıklaması yaptı.

“SORUNU BİLEN BÜYÜKŞEHİR, HİÇBİR ÇÖZÜM GELİŞTİRMEDİ!”

Büyükşehir belediyemizin çalışmaları örgütle paylaşılmadığından büyükşehir belediyesi ile halk arasında sıkıntılar yaşandığını vurgulayan Ahmet Barut, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bu durumu il başkanımıza, büyükşehir belediye üst yetkililerine ilettik. Sürekli raporlar halinde iletiyoruz. Sorunlara çözüm bulunması gerektiğini aksi halde partimizin ve büyükşehir belediye başkanımızın zarar göreceğini anlattık. İl başkanımız, il başkan yardımcılarımız, belediye başkanımızın danışmanları ilçemize gelerek sorunları yerinde tespit ettiler. Partilileri delegeleri ve vatandaşlarımızı dinlediler. Ayrıca il başkan yardımcımız Mehmet Saydam, ilçemizi ziyaret ederek gerekli incelemeleri yaptılar. Bir kurul oluşturularak, sorunların bu kurula taşınması, buradan da gerekli mercilere ulaştırılması konusunda anlaşıldı. Fakat bu kurul da meclis üyemiz yüzünden çalıştırılmadı. Yaşanılan bu sorunların çözüm noktasında gerek il başkanlığımız, gerekse büyükşehir belediye başkanlığımız tarafından aylardır hiçbir çözüm geliştirilemedi.  Sürekli sorulduğunda öteleştirilmektedir. Bu durumlar partide ve partililerimizde kontrol edilemez durumlar ortaya çıkarıyor. Artık ilçe örgütümüz bu durumun içinden çıkamaz hale gelmiştir. Tıkanan bu süreçte Gülnar Cumhuriyet Halk Partili gençlerin önünü açmak ve Gülnar Halkına gelecek hizmetlerin önünü açmak adına  yönetim kurulu arkadaşlarımız ile beraber Cumhuriyet Halk Partisi Gülnar ilçe başkanlığından istifa ediyorum.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

SEÇER’İN YASAL OLMAYAN KOORDİNATÖRLERİ, ÖRGÜTÜ PARAMPARÇA ETTİ: CHP GÜLNAR ÖRGÜTÜ İSTİFA ETTİ! için 1 yorum

  1. […] GÜLNAR İLÇE BAŞKANI İTİRAF ETTİ: “PARTİLİ GENÇLERİMİZ SÜRÜLÜYOR!” SEÇER’İN YASAL OLMAYAN KOORDİNATÖRLERİ, ÖRGÜTÜ PARAMPARÇA ETTİ: CHP GÜLNAR ÖRGÜTÜ İ…  Paylaş YazdırPDFE-Mail […]

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle