Hoşgeldiniz  

ORTALAMA HIZ UYGULAMASI BAŞLADI… MERSİN-ADANA OTOBANINA DİKKAT!

admin | 01 Temmuz 2017 | Genel, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

ORTALAMA HIZ UYGULAMASI BAŞLADI… MERSİN-ADANA OTOBANINA DİKKAT!

Türkiye’de daha önce sadece şehir içinde denetlenen ‘ortalama hız’ uygulaması, tüm çevre yollarında bugün devreye girdi. Sadece radarın olduğu noktada hız kuralına uyarak çevre yollarında 200 kilometreyi aşan hıza ulaşan sürücüler, “hız koridoru”na yakalanacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokole göre, HGS/OGS noktalarında araçların otoyola giriş ve çıkış arasındaki süreye bakılacak. Otoyolun kaç kilometre olduğu ve buna göre 120 km hızla otoyolu ne kadar sürede tamamlayabileceği belirlenecek, eğer süre limitin altındaysa aşarı hızdan ceza yazılacak.

 

BU YOLLARA DİKKAT

 

Buna göre, 120 kilometre hız sınırı olan çevre yollarından 450 km uzunluğundaki İstanbul-Ankara TEM yolunu 4 saat 15 dakika, Bodrum’a giderken kullanılan 112 km’lik İzmir-Aydın yolunu 1 saat 11 dakikadan kısa sürede tamamlayanlar, hız limitini aşmış olacak haklarında cezai işlem uygulanacak. Aynı şekilde 536 kilometrelik Niğde Şanlıurfa yolunu 5 saat 21 dakika, 83 km’lik Adana-Mersin yolunu 1 saat 6 dakika, 365 km’lik Adana-Şanlıurfa yolunu 3 saat 43 dakikadan daha az sürede tamamlayanlara ceza yazılacak.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.