Hoşgeldiniz  

ORTADOĞU GAZETESİ YAZDI: “GÜMÜŞ’Ü ŞEHİT EDENLER CHP’NİN YOLDAŞI DEĞİL MİYDİ?”

admin | 30 Ocak 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

ORTADOĞU GAZETESİ YAZDI: “GÜMÜŞ’Ü ŞEHİT EDENLER CHP’NİN YOLDAŞI DEĞİL MİYDİ?”

Geçtiğimiz gün Afrin’de şehit düşen Mersinli Uzman Çavuş Ali Gümüş’ün CHP eski ilçe yöneticisi olmasını siyaset malzemesi yapan CHP Genel Merkezi ve Mersin İl Örgütü’ne tepkiler sürüyor.

TSK’nın gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen Mersin’in Mut ilçesinden Uzman Çavuş Ali Gümüş’ün acısı sürerken, daha önce CHP Mut İlçe Yönetiminde yer alan Şehit Gümüş’ün üzerinden CHP’nin propaganda yapması skandal olarak yorumlandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Mersin İl Başkanı Adil Aktay’ın “CHP’li şehit” vurgusu yapması tepkiyle karşılandı.

 

CHP’nin şehitleri ayrıştırdığı skandalı değerlendiren Ortadoğu Gazetesi Yazarı Yıldıray Çiçek de yazısında, “Uzman Çavuş Ali Gümüş’ü şehit eden kimdir? Kemal Kılıçdaroğlu’nun “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” diyerek kutsadığı terör örgütüdür. CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun “Kendi toprağını, vatanını, dağılmış Suriye rejimi içinde kendi haklarını korumaya çalışan bir halk ve onların silahlı güçleri var.” diyerek meşrulaştırmaya çalıştığı terör örgütüdür. Uzman Çavuş Ali Gümüş’ün katilleri, CHP milletvekillerinin cenazesini törenle karşıladığı PYD’li Aziz Güler’in terörist yoldaşlarıdır. CHP’li olduğu söylenen şehidimiz Uzman Çavuş Ali Gümüş, bu manzaraları görüp de hala CHP’de kalmış mıdır?” değerlendirmesinde bulundu.

 

İşte Yıldıray Çiçek’in Ortadoğu Gazetesi’nde çıkan yazısı:

 

ALİ GÜMÜŞ’Ü ŞEHİT EDEN, CHP’NİN YOLDAŞLARI DEĞİL Mİ?

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ÖSO’ya “terörist” diyerek tepki gösteren CHP’li vekillere, “Ulan ahlaksız sen sıcak yatağında yatarken o ÖSO’lar benim Mehmet’imle beraber senin kol kanat gerdiğin teröristleri yok ediyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

 

Bu sözlere CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Twitter hesabından “Ülkenin Cumhurbaşkanı ‘Ulan siz CHP’liler sıcak yatağınızda uyurken’ dediği saatlerde CHP eski yöneticimiz Uzman Çavuş Ali Gümüş Afrin’de şehit düştü. Tüm Türkiye’nin başı sağolsun” şeklinde cevap verdi.

 

Birçok CHP’li yönetici de “CHP’li şehit vurgusu” üzerinden AKP ile söz düellosuna girdi. Şehitlerimizi şu partiden, bu partiden diyerek kategorilere ayırmak elbette yakışıksız bir durumdur. Görüşü, düşüncesi ne olursa olsun vatan için canını veren herkes şehittir.

 

CHP’de vatansever yok mu, elbette yüzbinlerce vatansever mensubu vardır. Ama yönetim düzeyinde bunu söylemek mümkün değildir. CHP bugün HDP/PKK çizgisine getirilmiştir. CHP’nin yönetim kadrosunda en çok itibar gören bu çizgidir.

 

Yazar Nihat Genç’in “CHP’nin delege yapısı ortada , kurultayda Atatürk ve Selahattin Demirtaş yarışsa Atatürk kazanamaz” sözü bu manada çok doğru tespittir.

 

CHP içindeki en sıcak tartışma konusu olan İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun PKK-HDP sevdası bunun örneğidir.

 

Uzman Çavuş Ali Gümüş’ü şehit eden kimdir?

 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” diyerek kutsadığı terör örgütüdür.

 

CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun “Kendi toprağını, vatanını, dağılmış Suriye rejimi içinde kendi haklarını korumaya çalışan bir halk ve onların silahlı güçleri var.” diyerek meşrulaştırmaya çalıştığı terör örgütüdür.

 

Uzman Çavuş Ali Gümüş’ün katilleri, CHP milletvekillerinin cenazesini törenle karşıladığı PYD’li Aziz Güler’in terörist yoldaşlarıdır.

 

CHP’li olduğu söylenen şehidimiz Uzman Çavuş Ali Gümüş, bu manzaraları görüpte hala CHP’de kalmış mıdır?

 

Son nefesini bir CHP’li olarak mı vermiştir?

 

“CHP’li şehit vurgusu” yaparak istismar yarışına giren CHP, şehidin katilleriyle özellikle son dört yıldır niçin kol kola yürüdüğünü de kamuoyuna izah etmelidir.

 

Şehidimiz Uzman Çavuş Ali Gümüş üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a laf yetiştirmeye çalışan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba “Neymiş, ‘CHP zaten bir milletvekili çıkarıyormuş, HDP’ye verelim oyları’. Bunların içinde şu an delege olan arkadaşlar da var. Benim yüzüme ‘Oy vermeyeceğiz, HDP’ye vereceğiz’ diyen arkadaşlar da var. Bunları söylemek istemiyorum. ” itiraflarını yapan sen değil miydin?

 

“Kürdistan’ı kuracağız, Apo’nun heykelini asacağız” diyen PKK’lı Demirtaş’ı “HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklanması da, tutuklandığı yerde değil de Edirne’de cezaevine gönderilmesi ve IŞİD’lilerin kaldığı blokta tutulması da kabul edilebilir bir durum değil.” diye savunan sen değil miydin?

 

PKK’nın uşağı HDP milletvekillerinin tutuklanmasına “Millet iradesi diye meydanlarda caka satan bir diktatörün, muhalefet genel başkanlarını ve milletvekillerini tutuklaması, yaratılan ikiyüzlü rejimin vesikasıdır. ” tepkisini gösteren sen değil misin?

 

İstanbul -Kadıköy’deki “Dayanışma ve Birlik” mitingine HDP milletvekilleriyle katılan sen değil miydin?

 

Şehidimiz Uzman Çavuş Ali Gümüş’ün katilleriyle her manada el ele, gönül gönüle olacaksın ama “CHP’li şehit vurgusu” pişkinliği yapacaksınız.

 

Son olarak HDP-PKK sevdasını her daim yansıtmış birini İstanbul CHP İl Başkanı yapanların ve tüm tepkiye rağmen onu görevden almayanların şehidimiz Uzman Çavuş Ali Gümüş’ün adını ağızlarına almaları ayıptır.

 

CHP’nin bu yoldaşlarına karşı mücadele verirken şehit olan Ali Gümüş’ün de bu CHP ile ne işi olur?

 

Şehidimiz Uzman Çavuş Ali Gümüş’ün ailesi de özellikle bu CHP yönetimin istismarı önüne geçmelidir. PKK’yı, HDP’yi dostu edinmiş bu CHP’nin hiçbir şeyine ihtiyaçları yoktur.

 

Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun babası Mahir Çakıroğlu’nun geçtiğimiz yıllarda Sözcü’ye verdiği röportajdaki “Biz sülale olarak CHP’liyiz. Fırat da öyleydi. Fakat İzmir’e gelip okula kaydolurken Ege Üniversitesi içinde PKK’lıların yuvalandığını, ‘Çözüm Süreci’nde kampüste serbestçe terör örgütü propagandası yapıldığını görünce buna itiraz etti. Duyarlı ve vatansever bir genç olarak harekete geçti, ülkü ocakları temsilcisi oldu, tüm yurtseverleri birleştirici bir rol oynayarak ve Atatürkçü gençler ile dayanışma içinde olarak demokratik mücadele verdi” ifadesinden herkesin çıkaracağı dersler vardır.

 

Babası tarafından bir zamanlar CHP’li olduğu söylenen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun, son nefesinde Ülkücü olarak gözlerini yumması, aslında CHP’li vatanseverler içinde ibretlik bir durumdur.

 

Bir vatanseverin CHP’de kalması mümkün değildir. Kalanlarda varsa CHP’yi HDP-PKK çizgisinden kurtarma mücadelesi verenler olmalıdır.

 

Aksi halde Uzman Çavuş Ali Gümüş’ü şehit eden YPG’lileri  “Terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” olarak gören Kemal Kılıçdaroğlu ile vatansever CHP’linin ne işi olur?

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.