Hoşgeldiniz  

ÖĞRETMEN İSTEDİ, KOCAMAZ MERSİN’İ DİYARBAKIR’A TAŞIDI!

admin | 05 Mart 2018 | Dünya, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, daha kendi ilçelerine bile gidemeyen Diyarbakırlı çocukların Mersin’i tanıma hayalini gerçeğe dönüştürdü. Mersin’den kasa kasa portakal, mandalina, cezerye ve eğitici kitaplarla kırtasiye malzemesi gönderen Başkan Kocamaz, Diyarbakırlı çocukların gözlerindeki mutluluğa imza attı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’e 561 kilometre uzakta Diyarbakır’ın Çermik İlçesi Dilekpınar Mahallesi’nde eğitim gören çocukların hayallerini gerçekleştirdi. Dilekpınar Canaydın İlkokulu öğretmenlerinden gelen Mersin’i tanıtma talebine olumlu yanıt veren Başkan Kocamaz, koliler dolusu kırtasiye malzemesi, portakallar, mandalinalar, limon, cezerye ve eğitici kitaplardan oluşan hediye paketlerini Diyarbakırlı çocukların okullarına gönderdi. Daha köylerinden bile çıkmamış çocuklara, kilometrelerce uzaktan Mersin’i tanıtacak hediyeler gönderen Başkan Kocamaz, Mersin’den Diyarbakır’a uzanan eğitim köprüsü ile hizmette sınır tanımayan bir yaklaşıma daha imza attı. Kendilerine gönderilen hediyelerle mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar, Büyükşehir Belediyesi ekiplerini ellerindeki “Hoşgeldiniz” pankartları ile karşılarken, kendilerine uzanan bu yardım eli nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a yazdıkları mektupları gönderdi.

 

“CEZERYENİN NE OLDUĞUNU BİLMEYEN ÇOCUKLAR”

 

Diyarbakır Çermik İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a desteklerinden dolayı teşekkür ederken, hizmet ettiği amacın kutsallığına işaret etti. Bozdoğan, “Burası Dilekpınar Köyü İlkokulu. Çermik ilçemize 47 kilometre uzaklıkta, ilçemizin en uzak okulu. Uzak olması hasebiyle de burada yaşayan ailelerimizin sosyo-ekonomik durumları da oldukça düşük. Buradaki öğretmenlerimizin en önemli amaçlarından biri de buradaki olumsuzlukları en aza indirmek. Bu yüzden de bir çalışma başlatmışlar. Ülkemizin birbirinden güzel şehirlerini çocuklara anlatmak istemişler ve bu konuda da Mersin’i seçmişler. Çocuklarımızın Mersin’i tanıyabilmesi için de Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bir çağrıda bulunmuşlar. Bu çağrımıza da yanıtsız kalmayan, kendisi de bir eğitimci olan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz olumlu yanıt vererek hepimizi çok mutlu etti. Kendisine böyle anlamlı bir amaca hizmet ettiği için teşekkür ederiz. Mersin’e gitmeyen, daha hayatında cezeryenin ne olduğunu bilmeyen çocuklar bunlar. Bu çocukların çoğu daha ilçemizi, Diyarbakır’ı bile görmemiş. Bu yüzden buradan başkanımıza tekrar sesleniyoruz, eğer imkanları müsaitse, çocuklarımızı Mersin’e götürmek ve çok daha güzel tanıtmak istiyoruz. Bu vesile ile sayın başkanımıza tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“BÜYÜK BİR MUCİZEYDİ BİZİM İÇİN”

 

Başkan Kocamaz ile irtibata geçerek çocukların Mersin’i tanımasına vesile olan Dilekpınar İlkokulu Ana Sınıfı Öğretmeni Tuğçe Baytatlı, “Ben çocukların özellikle benim geldiğim yerlerin güzelliklerini tanımasını istedim. Bu çocuklar daha Çermik’e, Diyarbakır’a bile gidemezken istedim ki Mersin’i sadece ismiyle tanımasınlar. Portakalını, mandalinasını, cezeryesini, Mersin’de neler olduğunu tanısınlar, denizi görsünler istedim. Bu amaç doğrultusunda da Sayın Burhanettin Kocamaz’a sosyal medya hesabı üzerinden mesaj attım. Kendisi de 1 saatten az bir sürede geri dönüş sağladı. Talebime olumlu yanıt veren Sayın Başkanımız, 1 hafta içerisinde de talebimizi yerine getirdi ve projem kısa sürede gerçekleşmiş oldu. Bu çocuklar denize hasret. Denizin ne olduğunu, rengini, nasıl bir şey olduğunu bile bilmiyorlar. Ama sağ olsun Sayın Başkanımız birçok harita, görsel materyaller, kitaplar, broşürler de göndermiş. Çocuklarımıza ayrıca kırtasiye malzemeleri de göndermiş ki bu malzemeler çocukların hayatı boyunca görmediği güzellik ve kalitede. Çocuklarımız şu anda kendilerine gönderilen Mersin’in lezzetlerini tatma imkanı ile gönderilen malzemelerle mutluluk içinde resimler yapıyorlar. Bu desteğin karşılığını çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıda görüyoruz. Şimdi Mersin Şöleni gerçekleştireceğiz. Mersin’in yöresel oyunlarını izleyeceğiz hep beraber. Mersin’i, Kızkalesi’ni, denizi izleyeceğiz ve okuyacağız çocuklarla ve akabinde portakallar, mandalinalar ve cezeryeleri dağıtacağız. Çocuklar bir taraftan portakal yerken bir taraftan da Mersin’i tanıyacaklar. Tekrar bizlerin böylesine anlamlı talebine olumlu yanıt veren Sayın Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ederiz. Çocukların gözlerindeki şu mutluluğu kendisinin de görmesini çok isterdim. Bu çocuklar Çermik’e bile gidemezken, Mersin’i ayaklarına getirmek büyük bir mucizeydi bizim için” sözleriyle çocukların mutluluğunu ifade etti.

 

“BU ÇOCUKLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da Diyarbakır’ın Çermik İlçesi Dilekpınar Mahallesi’nde eğitim gören çocukların kendisine yazmış olduğu mektubu ve hediyeleri aldıktan sonra,  “Öncelikle hem çocuklarımıza, hem de öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Oradan öğrencilerin ihtiyaç duyduğu konularda talepler gelmişti. Biz de onlara Büyükşehir Belediyesi’nin hediyesi olarak bunları göndermiştik. Çocuklar da gönderdiğimiz hediyelere karşılık olarak bu güzel jesti yapmışlar. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Ülkeyi gelecekte emanet edeceğimiz çocuklar. Bunlara hep birlikte sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Çünkü ülkenin geleceği gençlerde ve çocuklarda” dedi.

 

 

 

 

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

ÖĞRETMEN İSTEDİ, KOCAMAZ MERSİN’İ DİYARBAKIR’A TAŞIDI! için 1 yorum

  1. Ahmet yılmaz dedi ki:

    Umut olmak umutları gerçekleştirmek minicik bebelerin diline düşmek çok güzel bir duygu olsa gerek.RABBİM YOLUNUZU AÇIK EYLESİN KOCAMAN YUREKLİ. ..KOCAMAZ BAŞKANIM……

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.