Hoşgeldiniz  

MHP’NİN İTTİFAK İSTEDİĞİ İLLERİN AK PARTİ TEKİLATLARI AYAKLANDI

admin | 24 Kasım 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MHP’NİN İTTİFAK İSTEDİĞİ İLLERİN AK PARTİ TEKİLATLARI AYAKLANDI

MHP’nin AK Parti ile sürdürdüğü ittifak pazarlığında masaya koyduğu bazı illerin AKP teşkilatlarında krize neden olduğu iddia edildi.

MHP’nin AK Parti ile sürdürdüğü ittifak pazarlığında masaya koyduğu Adana, Mersin, Manisa, Isparta ve Osmaniye’nin AK Parti teşkilatlarında kriz yaşanıyor.

 

5 ilde de MHP’nin 4 ya da 5. parti olmasına karşın yerel seçimde desteklenmesi yönünde karar olasılığına karşı il ve ilçe teşkilatları ile partililerden genel merkeze tepki yağıyor.

 

İl milletvekillerini telefon ve mesaj yağmuruna tutan partililerden, ‘eğer aday çıkarmayacaksak siz de sine-i millete dönün’ mesajları geliyor.

 

Parti kulislerinde her ne kadar ‘Osmaniye dışında diğer iller zaten bizim elimizde değil. Ankara ve İstanbul’u kazanmak için bu iller yine MHP’de kalabilir’ savunması yapılsa da parti teşkilatlarının ve seçmenin tepkisi nedeniyle AK Parti’nin aday göstermeyeceği illerde MHP’nin de kazanamayabileceği, belediyelerin muhalefete gidebileceği yorumları yapılıyor.

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeniden ittifak masasına oturmasıyla birlikte iki parti arasında başlayan görüşmeler, parti kulislerini hareketlendirdi. Bahçeli, masaya Adana, Mersin, Manisa, Isparta ve Osmaniye’yi getirirken; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da illerle ilgili anketleri ortaya koyduğu belirtiliyor. AKP’nin Adana ve Osmaniye’de aday çıkarmayarak MHP’nin adayını desteklemeye yaklaştığı, ancak Manisa, Isparta ve Mersin’le ilgili pazarlığın ise sürdüğü kaydediliyor. AKP kulislerinde, Manisa yerine Balıkesir’in MHP’ye önerildiği konuşuluyor.

 

BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMASI DA O İLLERİN AK PARTİ TEŞKİLATLARINA YETMEDİ

 

MHP Lideri Bahçeli’nin 3 Büyükşehir’de aday çıkartmayıp, şartsız destek vereceğini açıklaması da o illerdeki AK Partilileri tatmin etmedi. Özellikle Mersin ve Adana’da 24 Haziran’da dip yapan MHP’nin AK Parti tarafından desteklenmemesi görüşü hükümet partisinin teşkilatlarında ağır basıyor.

 

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.