Hoşgeldiniz  

MHP’Lİ TAT’IN ÖNERİSİ “YASAL DEĞİL!”… İDDİA SAHİBİ BİR BAŞKA MHP’Lİ MECLİS ÜYESİ!

admin | 12 Temmuz 2019 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MHP’Lİ TAT’IN ÖNERİSİ “YASAL DEĞİL!”… İDDİA SAHİBİ BİR BAŞKA MHP’Lİ MECLİS ÜYESİ!

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mahmut Tat’ın başını çektiği 2014-2019 yılları arasında gerçekleşen ihaleleri inceleme komisyonu kurulmasına ilişkin en dikkat çeken tepki MHP Gülnar Belediye Meclis Üyesi ve Büyükşehir Meclis Üyesi Yüksel Çelik’ten geldi.

MHP’nin ısrarla istediği ve AK Parti’nin de “Cumhur ittifakından” dolayı peşine takılmak zorunda kaldığı “2014-2019 yılları arasında önergede belirtilen ihale kayıt numarası verilen ihalelerin inceleme komisyonu kurulması önerisi” şartlı kabul edildi.

Bu kararın ardından tartışmalar da başladı. Cumhur ittifakının verdiği önergeye itiraz eden CHP’li meclis üyeleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kurulacak komisyonun hukuka aykırı olduğunu gerekçe göstermişlerdi.

Önergeye itiraz edenler arasında MHP’li bir başka meclis üyesi dikkat çekti. Gülnar Meclis üyesi MHP’li Yüksel Çelik de kurulacak komisyonun yasaya aykırı olduğunu savundu. Meclis’te söz alan Çelik, “İhaleyi, şartnameyi idare oluşturur ama tüm denetim ve onay Kamu İhale Kurumu’ndadır. Geçici kabul, kesin kabul komisyonları vardır, onların oluru alındıktan sonra hak edişler yapılır. İhaleleri denetleyenler de bellidir. Meclisin ihale denetleme yetkisi yoktur” dedi.

Çelik iddiasını bir adım daha öteye taşıdı: “Önergede bir sürü ihale kayıt numarası verilmiş. Önergeyi veren arkadaşlar bu ihalelerden şüpheleniyorsa komisyon kurmayacaklar Cumhuriyet Başsavcılığına başvuracaklar. Bu kadar basit!”

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

MHP’Lİ TAT’IN ÖNERİSİ “YASAL DEĞİL!”… İDDİA SAHİBİ BİR BAŞKA MHP’Lİ MECLİS ÜYESİ! için 1 yorum

  1. İbrahim saçma dedi ki:

    Yüksel çelik mhp meclis üyesi DEĞİLDİR

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.