Hoşgeldiniz  

MERSİNLİ MEŞHUR ÇİFTÇİNİN PERİNÇEK YORUMU: “PARTİSİ YÜZDE 1 OY ALAMIYOR AMA DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR!”

admin | 11 Nisan 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MERSİNLİ MEŞHUR ÇİFTÇİNİN PERİNÇEK YORUMU: “PARTİSİ YÜZDE 1 OY ALAMIYOR AMA DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR!”

AK Parti’nin Mersin mitinginde dönemin Başbakanı Erdoğan ile yaşadığı polemikle Türkiye gündemine gelen çiftçi, Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanı adaylığı için dilekçe imzaladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu 2006 Şubat ayında, Mersin’de yaşanan olayla ünlü oldu. O çiftçi, Başbakana “Ne olacak bu çiftçinin durumu? İki yıldır anamız ağladı, suya muhtaç olduk” demiş, Erdoğan da “Haydi lan, ananı da al git” diyerek uzaklaşmıştı.

 

Aydınlık’tan Yusuf Çelik’in haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ananı da al git” sözleriyle hafızalara olayın kahramanı çiftçi Kemal Öncel, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Doğu Perinçek’e imza verdi.

 

Mersin Mezitli ilçesi Kuyuluk beldesinde yaşayan bir narenciye üreticisi olan Kemal Öncel, Perinçek’in cumhurbaşkanlığı adaylığı için niye imza attığını şöyle anlattı:

 

“Birçok neden var. Öncelikle Perinçek, Türkiye’nin bir değeridir, kıymetini bilmek lazım. Bazı değerlerimizi kaybettikten sonra yokluğunu anlıyor ve değerini biliyoruz. Perinçek bir dava adamıdır. Bu ülkenin Perinçek’e ihtiyacı var. Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkıp aslanlar gibi konuşsun, toplumu aydınlatsın, gafilleri uykusundan uyandırsın, hükümetin yanlışlarını yüzüne vursun diye Perinçek için imza attım. Şimdi daha fazla imza için etrafımda çalışıyorum. Siz bir lider düşünün, partisi yüzde bir oy bile alamıyor, ama bütün dünyaya tek başına meydan okuyor. 100 yıldan beri hiçbir hükümetin çözemediği Ermeni meselesini çözüyor. Hem de Avrupa’nın göbeğinde haykıra haykıra… Tüm komşularımızla aramız kötüydü. Yine Perinçek gidip Suriye, Rusya ve İran’la ilişkilerimizi düzenliyor. Hem hükümetlerin, hem de toplum olarak bizlerin Perinçek’e bir şükran borcu var. Oyu az ama fikirleri doğru ve büyük. Bu ülkenin bu doğru fikirlere ihtiyacı var. Bu mücadelesinde ona destek vermek lazım.”

 

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.