Hoşgeldiniz  

MERSİN’DE RAMAZAN PİDESİ EKSİK GRAMLI ÇIKTI: BARİ BUNU YAPMAYIN!

admin | 03 Nisan 2022 | Ekonomi, Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin merkezli sosyal medya platformu Mersin Bilinçli Sürücü grubuna atılan bir resim umutları iyice kırdı. 330 gram olması gereken ramazan pidesi, bir satış noktasında tartıldı ve 310 gram çıktı. Fiyatı ise 6 TL’den satılmaya devam etti.

Ramazan ayının gelmesiyle fiyatlara eklenen zamlar, ekonomik krizin derinleşmesiyle vatandaşı iyice yordu. Mersin’de de ramazan ayının simgelerinden olan pidenin satış fiyatı 330 gram ve 6 TL olarak belirlenmişti.

Mersin merkezli sosyal medya platformu Mersin Bilinçli Sürücü Grubu’nda bir takipçinin yolladığı foto adeta isyan ettirdi. Ramazan pidesinin fiyatı bu kriz ortamında yüksek bulunurken, bazı fırınların yaptığı gramaj oyunu büyük tepki çekti.

Grup üyesi bir takipçinin ekmeği tartmasıyla ortaya çıkan gramaj oyunu pes dedirtti. 330 gram olması gereken ekmek 310 gram olarak ölçüldü.

Bazı fırınlar, sahura kalkılan ilk gece olan 1 Nisan’ı 2 Nisan’a bağlayan geceye kadar fiyatı az bulmuş ve bu nedenle ekmek çıkartmak istememişti. Artan maliyetleri ve aşırı yükselen un fiyatlarını gerekçe gösteren bazı fırınların itirazı Komisyon tarafından değerlendirilmiş, ardından fiyat artışına gidilmemişti.

Paylaşımın altına çok sayıda tepki mesajı yazıldı. Her şeyin ateş pahası olduğu bir dönemde temel besin maddesi olan ekmekte yapılan bu “gizli zam” krizin vatandaşa yüklediği ağırlığı daha da arttırdı.

Foto: Mersin Bilinçli Sürücü – Yedek Grubu

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

MERSİN’DE RAMAZAN PİDESİ EKSİK GRAMLI ÇIKTI: BARİ BUNU YAPMAYIN! için 1 yorum

  1. Mustafa canciğer dedi ki:

    TANRIM BUNLARI KAHRETSİN

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle