Hoşgeldiniz  

MERSİN ÜNİVERSİTESİ DE REKTÖRÜ YENİLEYECEK Mİ?

admin | 18 Ekim 2018 | Eğitim, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MERSİN ÜNİVERSİTESİ DE REKTÖRÜ YENİLEYECEK Mİ?

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), 18 üniversiteye rektör ataması yapılacağını duyurdu. Bu kapsamda Mersin Üniversitesi’ne de Rektör ataması yapılacağı kaydedildi.

YÖK, Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adayların 31 Ekim 2018 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabileceğini açıkladı.

 

LİSTEDE 18 ÜNİVERSİTE VAR

 

YÖK’ten yapılan duyuruya göre, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı “Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” hükümleri ve “Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar” uyarıncaAnkara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi,Aydın Adnan Menderes Üniversitesi,Balıkesir Üniversitesi,Bursa Teknik Üniversitesi,Erzurum Teknik Üniversitesi,Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi,İstanbul Medeniyet Üniversitesi,İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü,Kafkas Üniversitesi,Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi,Kocaeli Üniversitesi,Manisa Celal Bayar Üniversitesi,Mersin Üniversitesi,Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi,Necmettin Erbakan Üniversitesi,Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine rektör ataması yapılacak.

 

BAŞVURULAR 31 EKİM’DE BİTİYOR

 

Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adayların 15 Ekim 2018 tarihinden 31 Ekim 2018 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilecek.

 

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.