Hoşgeldiniz  

MERSİN SALDIRISINDA DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR: TERÖRİSTLER TARSUS’A MÜNBİÇ’TEN GELDİ! ŞOK DETAYLAR…

admin | 01 Ekim 2022 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin’deki Polisevi saldırısını ilişkin, önemli detayları paylaştı. Bakan Soylu, “Bu eylem, Amerika merkezli bir eylemdir. Bu eylemi gerçekleştirenler, Münbiç’ten hareket ettiler” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun’da katıldığı bir toplantıda Mezitli’de bulunan Tece Polisevi saldırısıyla ilgili öneli detaylar verdi.

TERÖRİSTLER SABAH SAAT 10’DA PARAMOTORLA TARSUS’A GELMİŞ!

Bakan Soylu, teröristlerin eylem öncesinde yaptıklarına ilişkin, şu bilgileri paylaştı:

“Bu eylemi gerçekleştirenler, Münbiç’ten hareket ettiler. Eylemden önceki akşam saat 20.00 itibarıyla tam 12-13 saat paramotorla, paraşütlü motor var ya, motorlu paraşüt. Motorlu paraşütle beraber Tarsus’a geldiler. Tarsus’ta kıyıya yakın bir yere indiler, sabah saat 10.00’a doğru. Ondan sonra akşama kadar orada kaldılar ve oradan yürüyerek sonra birilerinin arabalarına binerek, normal vatandaşların, onlar da insaniyet namına götürmüşler ve ondan sonra eylemi gerçekleştirdiler.

AMERİKA’DAN MİT’E ŞOK TALEP: “SALDIRIDA KULLANILAN SİLAHLARIN SERİ NUMARASINI BİZE VERİN!”

Saldırının Amerika merkezli olduğunu vurgulayan Süleyman Soylu, şöyle devam etti:

“Ben 6 yıldır İçişleri Bakanlığı yapıyorum, ilk kez Amerika tarafından bizden bir şey istendi, Emniyet Genel Müdürlüğümüzden ve istihbarat birimlerimizden, ‘Şu eylem yapan silahların seri numaralarını sizden istiyoruz.’ Dün. Neden istediler? Bizim arkadaşlarımız da onlara çok güzel bir cevap verdi, İstihbarat Teşkilatımız. ‘Siz ilk önce PKK’ya gönderdiğiniz silahların seri numaralarını bize gönderin, biz ondan sonra size göndeririz.’ diye.”

“KILIÇDAROĞLU NEDEN 2 GÜN SUSTU?”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eylemden sonra iki gün sustuğuna işaret eden Soylu, şunları kaydetti:

“Neden sustu? Çünkü ona Cemil Bayık’tan, Murat Karayılan’dan bir destek gelmedi. Sonra dedi ki iki gün sonra, ne zaman PKK bunlar birisi Suriyeli diyor kurnazlık yapıyorlar, nasıl olsa tespit edilemez, tamam mı? ‘Birisi Suriyeli, bunlar o dediğiniz terörist değildir, e o dediğiniz terörist bizim yanımızda görevinin başındadır.’ Hemen atladı. Dedi ki ‘O terörist değilmiş.’ E madem onun sözüne inanıyorsun, madem bir terör örgütünün sözüne inanıyorsun, sen bizi avanak mı zannediyorsun. O terör örgütü diyor ki ‘O bizim yanımızda, görevimizin başındadır.’ Peki o isim nerede? Bu arada parmak izi çıktı, teşhis edenler var. Elbette ki bu organizasyonun, parmak iziyle beraber sonuna kadar takipçisi olacak bir hadiseyi de ortaya koyuyoruz.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle