Hoşgeldiniz  

MER-EK BÜYÜYOR

admin | 12 Şubat 2017 | Ekonomi, Genel, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ekmek Fabrikası (MER-EK), vatandaşların kaliteli ve ucuz ekmeğe ulaşabilmelerini sağlamak adına hizmetlerine devam ediyor.

merekbüyüyor

Tespiti yapılan noktalara ilave olarak yerleştirilecek 16 büfe ile günlük ekmek satışını 50 bin civarına çıkarmayı hedefleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi Ekmek Fabrikası, ekmek çeşitlerini de çoğaltarak yakın bir zamanda galeta unu, peksimet ve susamlı/normal çubuk galeta çeşitlerini satışa sunmayı planlıyor.

 

Mart 2016’da 11 büfe ile günlük ortalama 3 bin 500 adet somun ekmek satışı gerçekleştiren İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren MER-EK’te, Ocak 2017 itibariyle 41 noktada 250 gramlık normal somun ekmek, kepekli somun ekmek, çavdarlı ekmek, tam buğdaylı ekmek ve normal/kepekli rol ekmek olmak üzere 6 çeşit ile günlük 33 bin adet ekmek satışı gerçekleştiriyor.

 

Mart 2016 tarihinde yaklaşık 90 bin adet ekmek satışından elde edilen aylık gelir yaklaşık 54 bin TL civarı iken, Ocak 2017 tarihindeki yaklaşık 850 bin adet ekmek satışından elde edilen aylık gelir yaklaşık 510 bin TL’ye ulaştı.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ekmek Fabrikası, vatandaşlar tarafından beğenilen ve büyük rağbet gören hijyenik, katkısız ve ucuz ekmeklerin satışlarında, ilave 16 adet büfenin de faaliyete girmesiyle hedeflemiş oldukları günlük 50 bin adet ekmeğe ulaşmayı ve ekmek maliyetlerini 0,60 kuruşun altına düşürmeyi amaçlıyor.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.