Hoşgeldiniz  

KOCAMAZ: “PARTİMİZİN BİZİ ADAY GÖSTERMEMESİ TÜM HALKIMIZI YARALADI”

admin | 15 Kasım 2018 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

KOCAMAZ: “PARTİMİZİN BİZİ ADAY GÖSTERMEMESİ TÜM HALKIMIZI YARALADI”

Partisi tarafından sürpriz bir kararla aday gösterilmeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, siyasete devam kararı aldıktan sonra “Görevden alınacak” dedikodularına maruz kalmıştı. Burhanettin Kocamaz, bu dedikodulara sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde partisi tarafından aday gösterilmeyen Burhanettin Kocamaz, siyasete devam kararı almasıyla Türkiye gündemine oturmuştu. AK Parti, CHP ve İYİ Parti’den adaylık teklifi alan Kocamaz için “Görevden alınacak” dedikoduları üretilmeye başlanmıştı. Bu dedikodulara sert bir şekilde yanıt veren Mersin Büyükşehir belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “25 yıllık Hizmet hayatımızda defalarca teftiş ve denetim geçirmemize rağmen şahsımızla ilgili herhangi bir şey bulunamamış ta bundan sonra bir kulp takılmaya çalışılacaksa bilinsin ki bu 15 Temmuz sonrası Belediyemiz’e yapılan ve sonrasında arkadaşlarımızın berat ettiği gibi bir kumpas olacaktır! Burhanettin Kocamaz bu güne kadar çiğ yemediği için başı ağrımamış, bu yüzden de “Alnı açık başı dik” kalmıştır” dedi.

 

KOCAMAZ’IN AÇIKLAMALARI

 

1955 yılında doğduğum günden bu yana Üniversite tahsilim dışında yaklaşık iki yıllık İskenderun Demir Çelik Fabrikası görevim dışında Tarsus ve Mersin’den hiç ayrılmadım. Yani Mersin’e herhangi bir görevlendirme ya da atamayla gelmiş birisi değilim. Ben Mersin’e Rabbimin ve kaderimin tecellisi olarak doğuştan gelmişim. Siyaset ve hizmet hayatımda da tek gayem Memleketime bir Hakkın hizmet edebilmek olmuş ve çok şükür Rabbim de onu da bana nasip etmiştir.

 

“25 YILDA FARKINDALIK YARATTIK”

 

20 yıllık Tarsus ve Son 5 yıllık ta Mersin görevimiz sırasında hep birlikte güzel ve yapılamaz denilen hizmetlere imza attık. Her zaman Halkımızın menfaatlerini koruduk, yeri geldi riskler aldık. Yeri geldi işgalleri kaldırırken, yeri geldi otogarla ilgili tehditler aldık. Tarsus’tan Anamur’a, Torosların tepesinden Akdeniz’e kısacası Adana’dan Antalya’ya kadar bir farkındalık yarattık. Mersin’in kangren haline gelmiş bir çok problemine el attık, neşter vurduk. Mersin’in makus talihini yenmek üzere gerekli projeleri hazırladık bir kısmını da hayata geçirdik.

 

PARTİMİZİN BİZİ ADAY GÖSTERMEMESİ TÜM HALKIMIZI YARALADI”

 

Tam Mersin artık gerçek bir Büyükşehir olabilmenin, eksiklerini tamamlayabilmenin hazırlığını yaparken yerel seçimler gündeme geldi. Bizler Kentimizin geleceği ile ilgili hayaller kurup, plan ve projelerimizi hazırladığımız, Mersin’de barış huzur kardeşlik birliktelik ve şahsımıza güveni sağladığımız anda partimizin bizi aday göstermemesi bizim ve tüm Mersin Halkının hayallerini boşa çıkardı! Tabi ki bu durum Hemşerilerimizi de derinden yaraladı. Ve bugün Mersin’de partili partisiz herkes bu durumun bir haksızlık olduğunu, Mersin’in yakaladığı bu hizmet atağının sekteye uğrayacağını, bizim mutlaka aday olmamız ve en az bir dönem daha görev yapmamız gerektiğini ifade ediyor. Maalesef Türkiye de demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlediğini söylememiz zor. Bu tür işler bu güne kadar hep halka sorulmadan ve halka rağmen yapıldığı için sonuçları da ağır oluyor! Sistem İnsanların söz hakkını ellerinden almış durumda! Zira kraldan çok kralcılar var ortalıkta! Bu tip pozisyon alanlarda çeşitli saiklerle alınan kararlar yanlışta olsa söz hakları olmadığından o kararı savunmak zorunda kalıyor! Yapılan yanlışlara rağmen, doğru olmadığını bile bile yanlışı savunmanın toplumdaki karşılığı nedir? Sizlerin takdirine bırakıyorum.

 

“ÜLKÜCÜ CAMİANIN VEFASIZ TUTUMUNU ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM”

 

Tabi ki bu iş sadece yanlışı savunmakla da kalmıyor. Atılan iftiralar, Fitne fesat yalan dolan dedikodu ve isnatlar tehditlere dönüşüyor! Şayet herhangi bir şekilde aday olmaya kalkarsan “şöyle olur, böyle olur” şeklinde şantaj boyutlarına ulaştırılıyor. Bu tip basiretsiz ve kendi aklını kullanmayıp başkalarının aklıyla hareket eden zavallılara “yazıklar olsun” demekten başka bir söz bulamıyorum. Daha düne kadar Milliyetçi ve Üretken Belediyecilik anlayışımızla gurur duyduklarını söyledikleri bir kişiye karşı takındıkları bu vefasız tutumu anlamakta zorluk çekiyorum. Her önüne gelene Dokuz Işık dersi vermeye çalışanların, Dokuz Işığın en önemli ilkesinin Şahsiyetçilik olduğunu bilmiyoruz da unutmuş olması çok manidar değil midir? Bu kadar insan yanlış düşünecek! Sadece düşünme melekesini kaybetmiş bu insanlar doğru düşünecek öyle mi?

 

“BUGÜNLERE HALKIN DESTEĞİ VE İRADESİYLE GELDİM”

 

Madem ki Demokrasilerde Cumhurun dediği olmalı deniyor, Halkın sesine, Halkın feryadına kulak vermek gerekmez mi? Burhanettin Kocamaz bu günlere Halkın destek ve iradesiyle gelmedi mi? Öyleyse bu güne kadar Halkın sesine ve iradesine nasıl kulak verdiysek, bundan sonrada aynı minvalde hareket etmek zorunda değil miyiz? Demokrasi Tarihimizi incelediğimizde gördüğümüz, Halka rağmen politika sürdürenler her zaman kaybetmiş, bundan sonra da kaybedecektir! Şunu herkes te iyi bilmelidir ki bizim bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Allah’ın izni ve Halkımızın destek ve duaları ile kaybetmeye niyetimiz yoktur!

 

“DEDİKODULARA İTİBAR ETMEYİN”

 

Benim bize güvenen, bizimle birlikte yola çıkan tüm arkadaşlarımızdan ricam sakin ve sabırlı olmaları, provokasyonlara gelmemeleri, herhangi bir gerginliğe meydan verdirmemeleri, olayları dikkatle izlemeleridir. Bize düşen Halkın Sesine kulak verip, beklentilerine cevap vermektir. Netice de kaderimizi yazan Mevlamız hükmünü yerine getirecek, bizimle ilgili külli iradesini gerçekleştirecektir.

Dolayısıyla yapılan suni değerlendirmeler, çıkarılan dedikodular, atılan iftiralar, şantaj ve tehditler boşunadır! 25 yıllık Hizmet hayatımızda defalarca teftiş ve denetim geçirmemize rağmen şahsımızla ilgili herhangi bir şey bulunamamış ta bundan sonra bir kulp takılmaya çalışılacaksa bilinsin ki bu 15 Temmuz sonrası Belediyemiz’e yapılan ve sonrasında arkadaşlarımızın berat ettiği gibi bir kumpas olacaktır! Burhanettin Kocamaz bu güne kadar çiğ yemediği için başı ağrımamış, bu yüzden de “Alnı açık başı dik” kalmıştır.

 

“BİZİM KAVGA ETME NİYETİMİZ YOKTUR, BİZ HİZMET SEVDALISIYIZ”

 

Bizim hiç kimseyle tartışma ya da kavga etme gibi bir niyetimiz yoktur. Bizim gayemiz Mersin’e ve Mersin’de yaşayan tüm insanlara hizmet. Halk da zaten bizden bunu beklemektedir. En sonunda bunun kararını yine Mersin Halkı verecektir. Rabbim tüm kötüleri ve hakkımızda kötülük düşünenleri bizlerden uzak eylesin. Kimsenin ahı kimse de kalmaz! Bizim de Rabbimize güvenimiz tamdır. Çünkü O her zaman doğrularla beraberdir.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.