Hoşgeldiniz  

KOCAMAZ: “MERAL AKŞENER’İ YEDİRMEYİZ!”

admin | 29 Haziran 2019 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

KOCAMAZ: “MERAL AKŞENER’İ YEDİRMEYİZ!”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında 3 yıldır ‘FETÖ’ soruşturması yürütüldüğü ortaya çıkmasının ardından önceki dönem Mersin Büyükşehir belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz sert bir açıklama yaptı.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Meral Akşener’in avukatı Hasan Seymen konuyla ilgili olarak, Akşener hakkında 2016 yılında FETÖ soruşturması başlatıldığını ancak geçen süreçte herhangi bir somut delil bulunmadığı gibi Akşener’in ifadesine de başvurulmadığına söyledi.

Avukat Seymen, soruşturmanın 31 Mart seçimlerinden sonra yeniden canlandırıldığını söyledi.

Seymen’in verdiği bilgiye göre 28 Mayıs 2019 tarihinde “Soruşturma içeriğinin şüpheli veya müdafi tarafından öğrenilmesi halinde soruşturmanın amacının tehlikeye düşeceği değerlendirilerek” dosya içeriğini inceleme veya belgelerden örnek alma yetkisinin kısıtlanmasına karar verildi. Seymen bu kısıtlama kararının kaldırılması için 28 Haziran 2019 itibariyle başvuru yaptığını açıkladı.

SAVCILIĞA YARDIMCI OLACAĞIZ

Seymen açıklamasında FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması ve Akşener’e atılan FETÖ iftirasının ortaya çıkartılması amacıyla İyi Parti grubu tarafından Meclis’e verilen araştırma önergesinin AKP ve MHP oylarıyla reddedildiğini hatırlatarak şöyle devam etti:

“Bu soruşturmanın hukuk kuralları çerçevesinde sürdürülmesi ve sağlıklı bir şekilde sonuçlandırılması için elimizden geleni yapacağız. Varsa Savcılık makamının ihtiyaç duyduğu tüm delilleri bizzat teslim edeceğiz. Ayrıca bizleri yargı erkini kullanarak sindirmeye çalışanlara karşı mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Sayın Genel Başkanımızın veremeyeceği hiçbir hesabı yoktur. FETÖ ile yıllarca kol kola olanların bizlere attıkları çamurlar hiçbir şekilde üzerimize yapışmaz. Bunu en iyi bilenler de yıldır sebepsiz yere bekleyen soruşturma dosyasını bugün tekrar raftan indirtenlerdir. Üç yıldır açık olan dosyada toplanamayan hangi delil, 3 yıl sonra kısıtlama kararı verilerek toplanacaktır? Kısıtlama kararının kaldırılarak soruşturmanın şeffaf bir şekilde milletimizin huzurunda yapılmasını istiyoruz. Müvekkilim Meral Akşener Türkiye’nin umududur. Bu umudu kimseye örseletmeyiz. Herkes haddini de hakkını da bilmelidir. Bilmeyenlere bildirmek ise İYİ’lerin görevidir.”

KOCAMAZ SERT ÇIKTI: “MERAL HANIM’I YEDİRMEYİZ!”

Olayın duyulmasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden İYİ Parti Lideri Akşener’e destek çıkan önceki dönem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yapılan soruşturmayı “hedef saptırmak” olarak nitelendirdi.

Kocamaz, “Memlekette FETÖ elebaşı İle resim çektirip el etek öpenler fink atarken, Sayın Meral Akşener Hanımefendiye böyle bir yafta yapıştırmaya çalışmak pişkinlik değilse, hedef şaşırtmaktır. Herkes önce aynaya baksın! Sayın Akşener’i yedirmeyiz! Bir Devlette Millete en gerekli şey adalettir. Hak hukuk ve adaletin hiçe sayıldığı bir ülkede İnsanları mutlu edemezsiniz. Adaletin rafa kaldırıldığı yerde devlet bekasından söz edilemez. Edebali boşuna dememiş “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” diye. Hepimiz Akşener’iz!” dedi.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

KOCAMAZ: “MERAL AKŞENER’İ YEDİRMEYİZ!” için 1 yorum

  1. Zafer soysal dedi ki:

    Aba altından sopa göstermekteler.giderayak ne yaptıklarını şaşırdılar.Ters tepecektir.

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.