Hoşgeldiniz  

KOCAMAZ ERDEMLİ’DEN SESLENDİ: “SİZLERLE BU YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

admin | 07 Kasım 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

KOCAMAZ ERDEMLİ’DEN SESLENDİ: “SİZLERLE BU YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ‘Mersin’de Daha Yapacak Çok İşimiz Var’ sloganı ile yola çıkarak, Erdemli ilçesinde toplu açılış töreni gerçekleştirdi. Başkan Kocamaz, törende gerçekleştirdiği konuşmada, “Mersin 2014’ü bir milat olarak kabul etti. Erdemli de bu hizmetlerden fazlasıyla nasibini aldı” dedi.

Erdemli İtfaiye Grup Amirliği Hizmet Binası ve MESKİ Kızkalesi Atıksı Arıtma Tesisi açılışı ile fidan, sulama borusu ve güneş paneli dağıtımının gerçekleştirilen törende, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, vatandaşlar tarafından büyük bir coşku ile karşılandı. Gerçekleştirilen toplu açılış törenine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, Adıyaman Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, meclis üyeleri, muhtarlar ve yüzlerce vatandaş katıldı. Dualar ve kurban kesimi ile gerçekleştirilen törende Başkan Kocamaz ve protokol üyeleri, hayırlı olsun temennileri ile açılış kurdelesi kesti. Törende ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından dört buçuk yıl içerisinde Erdemli ilçesine yapılmış olan hizmetlerin yer aldığı film gösterimi yapıldı.

 

“ALLAH’A ÇOK ŞÜKÜR Kİ YOLSUZLUĞU ORTADAN KALDIRDIK”

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, törende gerçekleştirdiği konuşmasında, “2014’ten bu yana birlikte yol yürüdüğümüz, Mersin’i ilçe demeden, dağ, taş, köy edemeden hep birlikte ayağa kaldırmaya ant içtiğimiz ve gerçekten verdiğimiz her sözün arkasında durduğumuz değerli arkadaşlarımız, 2014 öncesinde yola çıkarken bir iddia ile yola çıktık. Susuz ve yolsuz yerleşim birimi bırakmayacağız dedik. Allah’a çok şükür ki yolsuzluğu ortadan kaldırdık. Vatandaşımız artık her yere çok rahat bir şekilde ulaşmanın konforunu yaşıyor” dedi.

 

“BİZ NEREDEN GELDİĞİMİZİ DE, NEREYE GİDECEĞİMİZİ DE BİLİYORUZ”

 

Kaynak sıkıntısı olmayan her noktayı su ile buluşturduklarını sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Her yeri, her noktayı, her ağacı, her sebzeyi suyla buluşturduk. Sadece görevimiz kırsalda değil. İlçelerin yerleşim alanlarının tamamına uzandık. Tabi ki biz nereden geldiğimizi de nereye gideceğimizi de biliyoruz. Kırsala öncelik vereceğiz dediğimizde birileri bundan rahatsız oldu. Cumhuriyet dönemi boyunca yapılmamış hizmetlerin hayata geçirilmesi birilerini rahatsız etti. Ama şunu herkes bilmeli ki biz adil yönetim anlayışıyla yola çıktık. Hizmete özellikle kırsaldan başlamak verdiğimiz sözün yerine getirilmesi anlamını taşıyordu” şeklinde konuştu.

 

“MERSİN 2014’Ü BİR MİLAT OLARAK KABUL ETTİ”

 

Mersin’i turizm kenti yapmak için denizi temizlemek mecburiyetinde olduklarını dile getiren Başkan Kocamaz, “Mersin merkezde 2012 yılında hayata geçirilen atık su arıtma tesisi Mersin’in doğu bölgesine hizmet vermekte. Batı bölgesinde biz göreve geldiğimizde atık sular açık kanallardan denize akıyordu. İnşallah Aralık ayı içerisinde tamamlanacak ve Mersin’imizin batı tarafının arıtma problemi kökünden çözülecek. MESKİ ve Büyükşehir Belediyesi problemleri çözme noktasında Mersin’de büyük atılıma geçti. Mersin 2014’ü bir milat olarak kabul etti. Erdemli de bu hizmetlerden fazlasıyla nasibini aldı. Bugün geldiğimiz noktada Erdemli’de yapmak istediğimiz projelerin bir kısmı tamamlandı. Devam eden işlerimiz var. Ama bunun yanında yapılması gereken işlerimiz de var. Erdemli’nin hal sorunu var. Otogar eksikliği var. Bunlar tamamlanacak. Hal taşındıktan sonra Erdemli otogarı eski halin bulunduğu bölgeye yapılacak. Bir taraftan sosyal projeler, halkın gelirini arttırıcı, tarıma yönelik projeler hayata geçecek” diye belirtti.

 

“DOĞRU DUVARIN YIKILMADIĞINI DOST, DÜŞMAN HERKESE GÖSTERDİK”

 

1994 yılında göreve geldikleri günden bugüne belediyeyi beyt-ül mal olarak kabul ettiklerini dile getiren Başkan Kocamaz, “ ‘İnsanların en hayırlısı insanlara en fazla hizmet edendir’ hadis-i şerifi gereğince hareket ettik. Beyt-ül malı kimseye peşkeş çekmedik, çektirmedik. Yola çıkarken de yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz dedik. Kul hakkını korumak için mücadele ettik. Zaman zaman kul hakkına tecavüz edenler tarafından tehdit edildik. Ama Allah’a çok şükür ki doğru duvarın yıkılmadığını dost düşman herkese gösterdik. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye’miz gibi Mersin’imiz de zor bir süreçten geçiyor. Yaşanan hadiselere çok fazla girmek istemiyorum. Ama şunu herkes bilmeli ki biz bu millete bir söz verdik. Başladığımız ve başlayacağımız hizmetleri tamamlayacağız. Bizim hiç kimseyle, kavgayla, dövüşle işimiz olmaz. Bizim işimiz hizmet, hak, hukuk, adalet, nezaket, saygı, sevgi ve hoşgörü. Bizim işimiz Mersin gibi çok fazla göç almış demografik yapısı çok karmaşık olan kentte barış, huzur ve kardeşliği tesis etmek. Elbette fiziki ihtiyaçlarını yerine getireceğiz. Ama bunlardan daha önemlisi kökeni ne olursa olsun, inancı, dini, dili ne olursa olsun burada yaşayan insanların tümünü hemşehrimiz kabul edip barış, huzur, kardeşlik içerisinde yaşatma gayretlerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

“BURHANETTİN KOCAMAZ’IN ALNI AÇIK, BAŞI DİKTİR”

 

Mersin’de göreve geldikleri zaman yedi düvelin kendilerine karşı olduklarını belirten Başkan Kocamaz, “Kimse Belediye Başkanlığı’nda ilelebet kalacak değil. Çünkü hepimiz faniyiz. Bildiğimiz bir şey var. Biz Mersin’e, Mersin halkına gönül verdik. Mersin’de göreve geldiğimizde yedi düvelin karşımızda olduğunu biliyorduk. Esas mücadelenin 30 Mart 2014’ten sonra başlayacağını bütün arkadaşlarımıza söylemiştik. Bizim Yörük çocuğu olarak görev yapmamız, Mersin’de kendilerine göre düzen kuranları rahatsız etti. Burhanettin Kocamaz bir Yörük çocuğuysa onun alnı açık, başı diktir. O başı hiç kimsenin eğdirmeye gücü yetmeyecektir. Dolayısıyla yarının sahibi Allah. Biz doğru bildiğimiz yolda halkımızla, muhtarlarımızla, bize güvenenlerle bu yolu yürümeye, eksik kalan hizmetleri tamamlama gayretlerimize devam edeceğiz. Siyaset gönül kırma değil, gönül alma işidir. Biz siyasete gönül alma işi olarak baktık. Herkesle kucaklaştık, kaynaştık ve bugün geldiğimiz noktada hangi siyasi partiden olursa olsun, insanların bizim en az bir dönem daha göreve devam etmemizi istediği noktada biz bu taleplere karşı duramazdık. İnşallah bu hizmetleri devam ettirmeye, sizlerle bu yolu yürümeye devam edeceğiz. Şimdiden Cenab-ı Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun diyorum. Bu hizmetlerin kazasız belasız, tüm vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.