Hoşgeldiniz  

İYİ PARTİLİ ÖZDAĞ: “EKONOMİK KRİZİN SEBEBİ SURİYELİLERE HARCANAN KAYNAKLAR!”

admin | 05 Mayıs 2019 | Ekonomi, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler A- A+

Döviz baskısı ve Suriyeliler tarafından açılan binlerce kaçak iş yerleri esnafını belini büktü. Duruma tepki gösteren İYİ Partili Özdağ, yaşanan ekonomik krizin nedeninin Suriyelilere harcanan milli kaynak olduğunu söyledi.

24 Haziran seçimlerinin ardından artan döviz baskısı, önce vatandaşı sonra da esnafı perişan etti. Satışların düşmesine birde Suriyeliler tarafından açılan 15 binden fazla kaçak iş yeri eklenince binlerce esnaf kepenk kapatmanın eşiğine geldi.

Özellikle Suriyeliler tarafından açılan dükkanlarda kaçak mal satışlarına dikkat çekilirken, söz konusu işletmelerin vergilere tabi tutulmaması da devlete büyük bir zarar olarak dönüş yaptı.

Esnafın zor duruma düşmesine ve ekonomideki kötü tabloya hükümetin uyguladığı yanlış “Suriyeli” politikasının neden olduğunu belirten İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, duruma Twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Özdağ, “Ekonomik krizin oluşmasında AKP’nin Suriyeliler için sorumsuzca harcadığı 40 milyar dolar önemli bir neden” ifadelerini kullandı.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.