Hoşgeldiniz  

İŞ ÇIĞRINDAN ÇIKTI… HATAY ESNAFINDAN KENDİ KENDİNE “KAPANMA” TAVSİYESİ!

admin | 06 Aralık 2020 | Ekonomi, Genel, Gündem, Sağlık, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Hatay’da esnaf, ticaret ve sanayi odaları ile ticaret borsaları,  korona virüs vakalarının artması nedeniyle gıda üretimi, toptan ve perakende satışı yapan iş yerleri hariç tüm iş yerlerinin 7 Aralık itibarıyla bir haftalığına kapatılmasını tavsiye etti.

Hatay’da oda ve borsalardan ortak yapılan açıklamada, pozitif vaka artışının sağlık sistemini zorlayarak sağlık çalışanlarını da tehdit ettiği ve sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesini oldukça zorlaştırdığı kaydedildi.

Açıklamada, “Hatay ili son günlerde vaka sayısı bakımından maalesef ilk sırada gelen iller arasına girmiştir. Sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmak, kendimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla Hatay Esnaf Odaları Birliği ve birliğe bağlı odalar ile ticaret ve sanayi odaları, ticaret borsaları olarak iş bu tavsiye kararını alıyoruz. Gıda üretimi, toptan ve perakende satışı yapan iş yerleri hariç olmak üzere 7 Aralık Pazartesi gününden itibaren 1 hafta boyunca iş yerlerimizi kapatıp hem kendimiz hem de çalışanlarımız olarak evimizde izole olunmasını, böylelikle sosyal hareketliliğin azaltılmasını tüm esnaf ve tacirlerimize tavsiye ediyoruz” denildi.

BAKAN KOCA, MERSİN, ADANA VE HATAY’I YÜKSEK RİSKLİ İL OLARAK TANIMLAMIŞTI

Dün Mersin, Hatay, Adana ve Samsun il sağlık müdürleriyle görüşen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu illeri artan vaka sayıları nedeniyle yüksek riskli il olarak tanımlamıştı. Hatay’da son bir haftada vaka artış hızı yüzde 125 artarken, Mersin’de de bu artış Bakanlık verileriyle yüzde 50 hız kazandığı kaydedilmişti.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle