Hoşgeldiniz  

İMECE’DEN BİR SKANDAL DAHA…

admin | 14 Ocak 2018 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne muhalif çizgide yayın yapmak için kendisini zorlayan İmece Gazetesi, yeni bir skandal habere imza attı. Daha önce Yenişehir Belediyesi’nin çevre düzenlemesi için kestiği ağaçları Büyükşehir’den ağaç kıyımı olarak göstererek büyük skandal yaratan gazete, yeni sayısında yeni bir rezaleti daha sütunlarına taşıdı.

Mersin’de günlük yayın yapan ve Büyükşehir Belediyesi için yaptığı asparagas haberlerle dikkat çeken İmece Gazetesi yeni bir skandala daha imza attı. İmece Gazetesi 15 Ocak tarihinde dağıtacağı gazeteyi sosyal medyadan servis ettiğinde rezalet de 1 gün önceden ortaya çıktı. İmece Gazetesi’nin sürmanşetinde yer alan habere göre, ilçe teşkilatlarıyla tanışma ve kaynaşma yemeği düzenleyen İYİ Parti’nin etkinliğine Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz’ın “çiçek sepeti” gönderdiği iddia edilmişti.

 

“ÇELENK BAŞKA BİR PROGRAMA GÖNDERİLDİ, TESLİM TUTANAĞI VAR”

 

Sosyal medyada paylaşılan gazeteye hemen bir cevap veren Büyükşehir Belediyesi, İmece Gazetesi’nin haberini “yeni bir yalan haber ile gazetecilik etiğinden uzak skandal niteliğinde bir haber” olarak tanımladı. Belediye’den yapılan açıklamada, “Haberde bahsi geçen Navona Otel’de aynı gün sabah saatlerinde gerçekleşen Mersin Polifonik Korolar Derneği’nin Geleneksel Yılbaşı Kahvaltısı davetine karşılık gönderilen çelenk, otel yönetiminin sorumsuz davranışı nedeniyle bulunduğu yerden program bitiminde kaldırılmamıştır. Çelenk önünde sabah saatlerinde fotoğraf çekinerek teşekkürlerini ileten Mersin Polifonik Korolar Derneği Yönetim Kurulu’nun sosyal paylaşımları, çiçeğin teslim tutanağı ve faturası ile hangi programa gönderildiği ortadadır” denildi.

 

AMAÇ BASİT: “MHP İLE KOCAMAZ’IN ARASINI AÇMAK!”

 

Açıklama şöyle devam etti: “Öyle ki; beslendiği ve yayınları ile tetikçiliğini yaptığı kişilerin etkisi altında çamur at izi kalsın mantığı ile gazetecilik gibi kutlu ve gururlu bir meslek grubunun onurunu ayaklar altına almaktan çekinmeyen malum gazete, ne yazık ki yine kendisini bu tür küçük siyasi hesaplara kurban vermiştir. Burhanettin Kocamaz’ın siyasi tavrı da duruşu da partisi de bellidir. Hayatının son anına kadar Milliyetçi Hareket Partisi’nden ayrılmayacağını defalarca dile getiren Başkan Kocamaz’ın yeri dün, bugün ve yarın Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanından bir an olsun ayrılmadan Milliyetçi Hareket Partisi belediyecilik anlayışı ile Mersin’i hizmet çemberine alan Sayın Kocamaz’ın İyi Parti tarafından yapılan bir etkinliğe herhangi bir çiçek göndermesi de kesinlikle söz konusu değildir.”

 

HUKUKİ İŞLEMLER BAŞLATILIYOR

 

Açıklamada habere konu olan çelenkle Mersin Polifonik Korolar Derneği Başkanının birlikte çekilmiş fotoları da servis edildi. Açıklamada ayrıca, “Konu ile ilgili kamuoyundan ve kurumumuzdan özür dilemesini beklediğimiz gazete ve otel ile ilgili hukuki işlemlerin ivedilikle başlatılacağını, Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurur, siz değerli vatandaşlarımızdan yalan olduğu belgeleri ile mevcut olmasına rağmen asılsız haberlerle algı operasyonu yaratmak isteyen çevrelere karşı daha duyarlı olmalarını dileriz” ifadeleri dikkat çekti.

 

İMECE’DE BU TİP HABERLER ALIŞKANLIK YAPTI

 

Daha önce sayısız kere Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı asılsız haberleri ve mesnetsiz yazıları ile hedef aldığı bilinen İmece Gazetesi’nin bu yayınları, tepki çekmeyi sürdürüyor. Araştırmacı gazetecilikten uzak ve gazetecilik etiğiyle bağdaşmayan gazete, bu haberi ile kamuoyunda algı yaratmak için saldırgan yayınlarını sürdürüyor.

 

Her fırsatta Burhanettin Kocamaz ile Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alan gazete, daha önce de Yenişehir Belediyesi tarafından kesilen ağaçları Büyükşehir Belediyesi’nin kestiği gibi asılsız haberler yayınlamıştı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

İMECE’DEN BİR SKANDAL DAHA… için 1 yorum

  1. ziya dedi ki:

    irfanda gasıla gasıla resim çektirmişti yazıg oldu desene

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle