Hoşgeldiniz  

“İLK”LERİN BAŞSAVCISI MERSİN’DE

admin | 19 Ocak 2017 | Dünya, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

“İLK”LERİN BAŞSAVCISI MERSİN’DE

Mersin’e HSYK’nın son kararnamesiyle Başsavcı olarak atanan Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı 15 Temmuz sonrasında FETÖ’ye yönelik dev operasyonlarıyla dikkat çekiyor.

mersineyasisahinbassavcı

HSYK’nın son kararnamesiyle Mersin’e atanan Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, 15 Temmuz Kalkışmasının ardından FETÖ’ye gerçekleştirilen ve ilk özelliği taşıyan operasyonlarla dikkat çekiyor. 15 Temmuz kalkışmasının önemli noktalarından olan Sakarya, Darbe girişiminin 1 numarası Adil Öksüz’ün organize olduğu yer olmasının yanı sıra askerlerin de gözaltına alındığı ilk bölge olarak göze çarpıyor.

 

4 Ocak’ta FETÖ iddianamesini tamamlayarak Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunan Ercan, burada yaptığı açıklamada, “Ankara, İstanbul ve Sakarya. Marmaris’te de Sayın Cumhurbaşkanımızın kaldığı otele yönelik bir silahlı saldırı meydana gelmiştir. İstanbul-Ankara yolunu kesmek için Sakarya’da bu eylem yapılmıştır. Burada kurulu olan 1. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı darbe içerisinde aktif rol almıştır. Komutan vekili olan şüphelimiz ve onunla birlikte hareket eden askerlerle ilgili iddianameyi düzenlemiş bulunuyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

 

Sakarya, 15 Temmuz sonrasında gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarıyla da dikkat çekiyor. Henüz OHAL Kanunu çıkmadan önce yoğun operasyonlar gerçekleştirilmesine izin veren Sakarya Başsavcılığı, bu operasyonları Sakarya merkezli olmak üzere tüm şehirlerde de yapılmasını sağlamıştı. Son olarak geçtiğimiz gün Mersin’i de kapsayan Sakarya merkezli 14 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda FETÖ’cü avukatlar gözaltına alınmıştı.

 

Kamuoyunda, Mersin’de FETÖ operasyonlarının tam anlamıyla yapılmadığı iddiaları dolaşıyordu. FETÖ operasyonlarının “Şahin Başsavcısı”nın Mersin’e atanmasıyla kentteki kripto FETÖ’cülerin ortaya çıkarılacağına inanç da arttı.

Paylaşın:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.