Hoşgeldiniz  

İBRAHİM GENÇ’İN MAKAM ARACINA HACİZ

admin | 17 Kasım 2016 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin’in merkez Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’in makam aracına, belediyenin aleyhinde açılan davanın kaybedilmesi ve mahkemenin verdiği yaklaşık 2 milyonluk liralık cezayı ödememesi üzerine haciz kararıyla el konuldu.

ibrahimgenchaciz

CHP’li Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’in makam aracına haciz geldi. Yaklaşık 2 milyon TL’lik borcunu ödemeyen Başkan Genç’in makam aracı yediemin deposuna çekildi.

 

İcra memurları ile belediye çalışanları arasında kısa süreli gerginlik yaşanması üzerine polis ekipleri müdahale ederek, haciz işlemi gerçekleştirildi.

 

Müvekkilleri adına sosyal medya üzerinden açıklama yapan Avukat Murat Altındere, yaklaşık 1 yıldır ödemeyi tahsil etmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Belediye borcunu ödemeyince başkanın makam aracını haczedip muhafazaya aldık. Hukuk devletinde herkes mahkeme kararlarına uymak zorunda” diyerek twitter hesabından yaşananlara tepki gösterdi.

 

Her dönem kasasındaki parasıyla övünen CHP’li İbrahim Genç’in “borçsuz belediyeyiz” söylemleri de bu icra işleminden sonra tartışılmaya başlandı. Başkan Genç’e en büyük tepki de kendi partililerinden geldi. Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’in örgütten bağımsız hareket ettiğini savunan bazı partililer, “Bizler CHP’li olarak Yenişehir Belediyesi’nden habersiziz. Bize kasanın dolu olduğunu söylerdi. Şimdi bakalım bakalım daha nerelere ne borçlar var?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

İBRAHİM GENÇ’İN MAKAM ARACINA HACİZ için 1 yorum

  1. Harun Arslan dedi ki:

    Başlık yanlış ve haksız. İbrahim Genç hiç bir zaman “Macit’in İbrahim’i” olmadı. Macit Özcan’a karşı hem Belediye Başkanlarından hem de kendi partisinden tek dik duruş sergileyen doğrularından taviz vermeyen kişidir.

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.