Hoşgeldiniz  

GÖRGÜ TANIKLARI BAŞKA DİYOR, MACİT’İN ORTAĞI BAŞKA…

admin | 25 Kasım 2017 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

GÖRGÜ TANIKLARI BAŞKA DİYOR, MACİT’İN ORTAĞI BAŞKA…

Macit Özcan’ın yargılandığı davanın sanıklarından Erol Avgören’in sahibi olduğu Leogrand Otel’in yangın raporunun yarın açıklanacağı bildirildi.

Batum kentinde 11 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan yangının çıktığı Leogrand otelinin sahibi Erol Avgören, yangın sırasında 22 katlı otelin ilk 13 katının dolu olduğunu belirterek, “Hayatını kaybedenlerin hepsi SPA katındaydı. Masaja, yüzme havuzuna, Türk hamamına ve saunaya giren misafirlerimiz, duman yayıldığında yangın merdivenine çıkmak yerine elbiselerini giymek için soyunma odalarına koşmuşlar. Duman çok hızlı yayılmış” dedi.

 

Avgören, yaptığı açıklamada, otelinde çıkan yangında yaşanan can kayıpları dolayısıyla büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

 

Basında olayla ilgili farklı iddiaların yer aldığını belirten Avgören, otelde, iddia edildiği gibi patlama yaşanmadığını dile getirdi.

 

Oysa yangın sırasında birlikte yemek yediği ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu basına yaptığı açıklamada, “Yemekteydik ve çok büyük bir patlama oldu” ifadelerini kullanmıştı.

 

Su ısıtıcılarının kablolarının alev aldığını ifade eden Avgören, buna, sigara izmariti ya da başka yanıcı bir maddenin neden olmuş olabileceğini söyledi.

 

Avgören, 22 katlı otelin 2015’ten bu yana hizmet verdiğini belirterek, “Yangın anında otelde ilk 13 kat doluydu. Olay anında hepsi yangın merdiveni sayesinde kurtulmuş. Hayatını kaybedenlerin hepsi SPA katındaydı. Masaja, yüzme havuzuna, Türk hamamına ve saunaya giren misafirlerimiz, duman yayıldığında yangın merdivenine çıkmak yerine elbiselerini giymek için soyunma odalarına koşmuşlar. Duman çok hızlı yayılmış.” diye konuştu.

 

1 ay kadar önce yetkililerin yangın güvenliği konusunda ciddi eksiklikler nedeniyle otele ceza kestikleri iddiasına hiç değinmeyen Avgören olayın “normal olmadığını” da öne sürdü. Avgören, “Doğal yolla çıkan bir yangın değil bu. Gürcü adaletine güveniyorum. Onlar gerçeği ortaya çıkartacaklar. Asansörde ölenler olduğu iddia edildi. Asansörde değil, SPA katında asansörün önünde dumandan zehirlenerek hayatlarını kaybetmişler. Yangın tüplerimizden diğer araçlara kadar hepsi Avrupa’da kullanılan en son sistemler ve hepsi yeni. Yangın alarm sistemi de anında çalıştı. Savcılık, polis ve itfaiye raporu yarın açıklanacak.”

 

Kaynak: Sabah

Paylaşın:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.