Hoşgeldiniz  

FLAŞ…FLAŞ…FLAŞ… VALİLİK’TEN GECE GELEN AÇIKLAMA: “CHP’Lİ BAŞARIR OLAYI ÇARPITMAKTADIR!”

admin | 22 Ağustos 2021 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını durduran polis memurları M.A ve M.Y hakkında açıklama yapan Mersin Valiliği, ön tahkikatta memurların yasal mevzuat dışına çıktığının belirlendiğini kaydetti.

Kurban Bayramı’nda Erdemli ziyareti dönüşünde trafik polisleri M.A ve M.Y tarafından aracı durdurulan AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın polislere hakaret ettiği videosu twitterda gündem oldu.

Videonun yayılmasının ardından Mersin Valiliğinden de konuyla ilgili açıklama geldi. Polis memurları hakkında soruşturma başlatıldığını kaydeden Mersin Valiliği, ön tahkikatta görevli memurların yasal mevzuat dışına çıktığının belirlendiğini bildirdi.

Açıklamada CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın açıklamalarıyla yaşanan olayı çarpıttığı savunuldu.

İŞTE VALİLİĞİN O AÇIKLAMASI:

İlimizde bir ay önce, 18.07.2021 günü 18:30 sıralarında Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır.

Bahse konu olayda Mersin milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur. Karayolları trafik kanununun 71. maddesi g bendinde görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır. Bu çerçevede milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir. İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş, ancak mesele il emniyet müdürüne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir. O esnada polis memurlarının yapması gereken eğer tespit edilen ihlal var ise tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir.

Ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki; görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle