Hoşgeldiniz  

FLAŞ…FLAŞ…FLAŞ… CHP’Lİ SEÇER 310 MİLYON TL BORÇLANMA YETKİSİNİ “LAF VURDURA VURDURA” ALDI!

admin | 14 Haziran 2022 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin Haziran ayı 2. Oturumunda CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in meclisten istediği 310 Milyon TL tutarındaki borçlanma yetkisi verildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin Haziran ayı 2. Oturumu MBB Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştiriliyor. Gündemin en önemli maddesi, CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in, meclisten istediği 310 Milyon TL borçlanma yetkisiydi.

İlk sözü AK Parti Grup Sözcüsü İsmail Yerlikaya yaptı. Komisyona idare tarafından detaylı açıklama yapıldığını ifade eden AK Partili Yerlikaya, “Komisyona yaklaşık 500 Milyon TL’lik bir proje var. Bu projeler de detaylı olarak açıklanmış. Yasal olarak 310 Milyon TL borçlanma yetkisi verebiliyoruz. Biz Cumhur ittifakı olarak her zaman belediyemizin önünü açtık. Kamuoyunda belediyenin önünü tıkıyoruz algısı var. Bu çok yanlış. Biz proje sunduğunuz her yatırım için borçlanma onayını verdik. Bunun da şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Yerlikaya’dan sonra konuşan MHP’li Plan Bütçe Komisyon Başkanı Fahrettin Kılınç, “Geçmişte de önümüze gelen bütün projelerinizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Devam eden projelerin de hizmetlerin de takipçisi olacağız. Ben de hayırlara vesile olsun diyorum” diye konuştu.

Daha sonra söz alan CHP’li Seçer, daha önce verilmeyen borçlanma yetkilerini ve İller Bankasından alamadıkları taahhüt mektuplarını dile getirmesiyle ortam gerildi.

SEÇER ORTAMI GERDİ, CUMHUR SESSİZ KALDI, BİR AN EVVEL OYLAMA YAPILMASINI TALEP ETTİ

Seçer, “Komisyona çok teşekkür ediyorum. Olumlu rapor verdiler inşallah meclis de verir. Ama daha önce verilmeyenler var. Mahkeme kararıyla bunu alabildik. İller Bankasından taahhüt mektubu alamıyorum. Uygun olan bir kredi alabilme durumum, engelleniyor. Daha önce alabilseydim bu yetkiyi daha uygun krediler vardı. Kamuoyundaki engelliyorlar algısı çok da yanlış değil” dedi.

Bunun üzerine tekrar söz alan MHP’li Kılınç, bir kez daha Meclis üyesi olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını ifade etti. Seslerin yükselmesinin üstüne Seçer, “Bu söylediklerimden rahatsız olmayın, ben rahatsız oluyor muyum sizin söylediklerinizden?” diye konuştu.

Daha sonra oylamaya geçildi.  Yapılan oylamada oy birliğiyle Seçer’e 310 Milyon TL borçlanma yetki onayı verildi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

FLAŞ…FLAŞ…FLAŞ… CHP’Lİ SEÇER 310 MİLYON TL BORÇLANMA YETKİSİNİ “LAF VURDURA VURDURA” ALDI! için 1 yorum

  1. Faysal dedi ki:

    Mersin halkına yapılan hizmet için aldı borçlanmayı bir yerlere bağış yapmak İÇİN almadı heralde zorunuza bayağı gitmiş anlaşılan sansasyonel haber Başkan hizmet için aldı borçlanmayı

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle