Hoşgeldiniz  

“ESKİ MİLLETVEKİLLERİMİZİ İL BAŞKANI YAPTIK, YAPMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ!”

admin | 22 Ekim 2017 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

“ESKİ MİLLETVEKİLLERİMİZİ İL BAŞKANI YAPTIK, YAPMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ!”

Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Büyükşehir ilçe kongrelerinin ertelenmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ataş, “Şu ana kadar il başkanlıkları konusunda önceki dönem milletvekilliği yapmış iki arkadaşımızı il başkanı yaptık, birisi Kırşehir birisi Adıyaman… Belki diğer illerde de buna benzer olaylar gerçekleşecek. Hiç kimseyi kenara koymak gibi bir lüksümüz yoktur. Bu anlayışı reddeden bir partiyiz.” diye konuştu.

Ataş, AK Parti’nin il ve ilçe kongre süreçlerine ilişkin bilgi verdi.

 

Parti olarak, görev değişikliği yapılan il başkanlarını, milletvekili listelerinde yer almayanları “kenara koymak, dışlamak” gibi bir yaklaşım içinde olmadıklarını ifade eden Ataş, “Şu ana kadar il başkanlıkları konusunda önceki dönem milletvekilliği yapmış iki arkadaşımızı il başkanı yaptık, birisi Kırşehir birisi Adıyaman… Belki diğer illerde de buna benzer olaylar gerçekleşecek. Hiç kimseyi kenara koymak gibi bir lüksümüz yoktur. Bu anlayışı reddeden bir partiyiz.” diye konuştu.

 

AK Parti Teşkilat Başkanlığında görevli 43 il koordinatörünün 35’inin, başkan yardımcılarından ise 4’ünün önceki dönem milletvekillerinden olduğunu bildiren Ataş, parti içinde diğer birimlerde de benzer uygulamaların varlığına işaret etti.

 

Ataş, “Bir oy kazanmak için 40 sefer kapısına gittiğimiz bir insana gösterdiğimiz muameleyi kendi tabanımıza da göstermek mecburiyetindeyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

 

“BİRBİRİMİZİ DIŞLAMA LÜKSÜMÜZ YOK”

 

Hiçbir konuda alınganlık gösterilmediğinin altını çizen Ataş, “İl başkanlarımızla sarılırız, helalleşiriz, yaptığı hizmetler konusunda kendisine teşekkür ederiz, göndeririz. Biz diğer partiler gibi kavgayla dövüşle, birbirimize hasımlık yaparak siyaset yapan bir parti değiliz.” dedi.

 

Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı olan bir dönemden geçildiğini ifade eden Ataş, “Kesinlikle birbirimize olumsuz bakma, dışlama lüksümüz yok, tam tersine birbirimize kenetlenme döneminden geçen bir süreçteyiz. Biz sıkı sıkıya birbirimize kenetleneceğiz. 2019’a giden bu yolculukta hiç kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kardeş gören bir anlayışla siyaset yapan bir süreçten geçiyoruz ve bu anlayışla siyaset yapmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Son anayasa değişikliğiyle seçilme yaşının 18’e indirildiğini hatırlatan Ataş, “Bunun sözde kalmaması için bunu uygulamaya çalışan bir partiyiz. Dolayısıyla bütün ilçe, il teşkilatlarımıza 18-25 yaş aralığındaki gençlerimize mutlaka yer verilmesi talimatı verdik. Kongreler bittikten sonra da bunun istatistiğini çıkarıp görmek istiyoruz. Türkiye genelinde ne kadar 18-25 yaş arası gencimize yer vermişiz, bunu da kamuoyuyla paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

 

“SADECE BÜYÜKŞEHİRLERİN İLÇE KONGRELERİNİ ERTELEDİK”

 

“Recep Tayyip Erdoğan kongreleri iptal etti” iddialarının gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Ataş, bunların hepsinin dezenformasyon olduğunu belirtti.

 

Ataş, 469 ilçenin kongresinin yapıldığını, kongre süreçlerinin devam ettiğini bildirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Sadece büyükşehir statüsündeki illerimizin ilçe kongrelerini erteledik. İptal etmedik, erteledik. Genel Başkanımız “Önce büyükşehir olmayan illerin ilçelerinin kongrelerini bitirelim. Sonra da büyükşehirlerin ilçelerinin kongrelerine başlayalım. İlçe kongreleri bittikten sonra büyükşehir olmayan illerin önce kongrelerini yapalım sonra da 30 büyükşehrimizin il kongresini yapalım” dedi. Biz bir partiyiz, üçüncü dünya ülkesinde yaşayan bir kabile topluluk değiliz. Bu ülkenin en disiplinli partisi AK Parti’dir” şeklinde konuştu.

 

Kongrelerini yapan teşkilatlara “Derhal sahaya ineceksiniz ve çalışmalara başlayacaksınız. Sahada olduğunuzu biz buradan hissetmek istiyoruz.” talimatı verildiğini aktaran Ataş, herkese ulaşacak bir performans beklediklerini ifade etti.

 

Kaynak: Timeturk

 

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.