Hoşgeldiniz  

DP MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYFER YILMAZ PROJELERİNİ AÇIKLADI

admin | 08 Mart 2019 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

DP MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYFER YILMAZ PROJELERİNİ AÇIKLADI

Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz, MBB Kongre ve Sergi Sarayı’nda projelerini Mersinlilere tanıttı.

Adaylığı kesinleştikten sonra hızla seçim arenasna çıkan Demokjrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz, MBB Kongre ve Sergi Sarayı’nda projelerini vatandaşlara tanıttı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti Milletvekilleri Behiç Çelik, Zeki Hakan Sıdalı, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Alican Özbayrak, Demokrat Parti İl Başkanı Tural Kadızade, ilçe belediye başkan adayları ve STK temsilcilerinin katıldığı programda Ayfer Yılmaz, ana başlıklar halinde projelerini atardı.

METRO 2024’TE TAMAMLANACAK

Mersin Metrosunun uluslararası ihalesinin yapılacağını kaydeden Yılmaz, 2024 tarihinde projenin tamamlanmasının hedeflendiğini dile getirdi. Mersin’e ulaşım master planı çerçevesinde ulaşım yatırımlarının yapılacağını kaydeden Ayfer Yılmaz bu kapsamda 17 katlı kavşağın daha hayata geçirileceğini ifade etti.

YILMAZ TARSUS-KAZANLI VE ÇUKUROVA HAVAALANI ÜZERİNDEN AK PARTİ’YE YÜKLENDİ

Mersin’e Hükümet tarafından yapılması planlanan projelerin hayata geçirilmediğini belirten Yılmaz, “Mersin bu noktada adeta cezalı. Büyük umut beslediğimiz Tarsus-Kazanlı projesi neden hayata geçirilmedi. Bu proje hayata geçirilseydi bölgedeki kalkınmayı ve işsizliğe çareyi düşünebiliyor musunuz? Havaalanını neden durdurdunuz? Bölge insanını neden yarım kalan projelerle cezalandırıyorsunuz?” diyerek AK Parti Hükümetine yüklendi. Büyükşehir olarak imkanları dahilinde Mersin’de turizmi geliştirmek için çalışacaklarını ifade eden Yılmaz, “İnanç turizmi var, yayla turizmi var, gastro turizmi var. Biz de bunlara yöneleceğiz. Ankara’ya inat Mersin’de turizmi geliştireceğiz” dedi.

“ÇİFTÇİYE BÜYÜK DESTEK VERECEĞİZ”

Mersin’in bir tarım kenti olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Mersin için tarım olmazsa olmaz. Bu Hükümet çiftçileri de cezalandırdı. Ürettikleri ürünler için çiftçiyi terörist, hain ilan etti. Girdi maliyetlerini hiç düşünmeden çiftçiye yıktı tüm suçu. Büyükşehir olarak çiftçimizin de yanında durduk, durmaya devam edeceğiz. Girdi maliyetlerini aşağı çekmek için çiftçimize destek olacağımız gibi üretici kooperatifleri kurarak, pazarlama desteği de vereceğiz” diye konuştu. Ayfer Yılmaz, kazandığı takdirde meyve kurutma ve meyve suyu fabrikasının da kurulacağını dile getirdi.

AŞHANE GENİŞLEYECEK, 0-2 YAŞ ARASI ÇOCUKLARIN İHTİYAÇLARI GİDERİLECEK

Mersin’de yaşayan vatandaşların yüzde 18’inin ekmek bile bulmadığını üzülerek ifade eden Ayfer Yılmaz, “İşte bu yüzden Sayın Kocamaz döneminde açılan Aşhanemizi genişleteceğiz. 0-2 yaş arası tüm çocuklarımızın hem beslenme hem de temel ihtiyaç malzemelerini Büyükşehir karşılayacak” açıklaması yaptı.

Sözlerini Türkiye’nin ilk kadın Belediye Başkanı Müfide İlhan’ı yad ederek tamamlayan Ayfer Yılmaz, Mersin’de verilen demokrasi mücadelesi için herkesten destek istedi.  

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.