Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ GÖKÇEL: “MERSİN LİMANI UYUŞTURUCU MERKEZİNE DÖNÜŞTÜ!”

admin | 16 Nisan 2022 | Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Geçtiğimiz hafta Malta’da yakalanan ve Mersin Limanı’na gönderilmek için yola çıkan 108 milyon Euro değerinde 800 kilogram kokain yakalanmıştı. Dün de Jandarma Limanda 258 kg. kokain yakaladı. Son yıllarda Mersin’in uyuşturucu ticaretinin merkezi haline geldiğini kaydeden CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, “Türkiye limanlarını uyuşturucu ticaretine peşkeş çekmekten vazgeçin” dedi.

CHP’li Cengiz Gökçel, “Malta’da Mersin’e gelecek olan gemide 108 milyon Euro değerinde 800 kilo kokain ele geçirildi. Kolombiya’da yüklenen gemi eğer Malta’da yakalanmasa Mersin Limanı’na gelecekti” dedi.

Mersin Limanı’nın uyuşturucu ticaretinin merkezi haline geldiğini kaydeden Gökçel, “Mersin Limanı son zamanlarda uyuşturucu ticaretinin merkezi haline dönüştü. Oysa biz Mersin’i bir turizm, ticaret, tarım ve liman kenti olarak biliyoruz. Ama maalesef uyuşturucu ile anılan bir kent haline geldi. Mersin Limanı dünyaya uyuşturucu dağıtımının yapıldığı bir merkeze de dönüştü” diye konuştu.

Yaşanan uyuşturucu ticareti sonrasında yetkilileri göreve çağıran Gökçel, “Buradan sorumluları uyarıyorum; yakalanan bu uyuşturucunun hangi şirketlere geldiği belli, şirketlere bakıyoruz ya akraba şirketleri ya da ilişkileri mevcut. Buradan bürokratlara ve emniyet güçlerine sesleniyorum; siz görevinizi yerine getirmediğinizde Mersin uyuşturucu ticaretinin merkezi haline geliyor. Biz buradan hem AKP iktidarını hem de bürokratları uyarıyoruz, Mersin’i uyuşturucu ticareti haline gelen bir kent anılmaktan, Türkiye limanlarını uyuşturucu ticaretine peşkeş çekmekten vazgeçin” diyerek tepki gösterdi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle