Hoşgeldiniz  

BURHANETTİN KOCAMAZ BENGÜ TÜRK TV’NİN CANLI YAYININA KATILDI

admin | 27 Şubat 2017 | Genel, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Bengü Türk TV’de canlı olarak yayınlanan “Söz Müzik Ahmet Şafak” programının konuğu oldu.

MERSİNYALNIZKURTAHMETŞAFAKKOCAMAZPOROGRAM

Ahmet Şafak “Yüreğinle Gel” adlı parçası ile programın açılışını yaptı. Şehir şehir gezdiklerini ve bu haftaki programlarını Mersin’e ayırdıklarını söyleyen Ahmet Şafak Mersin’den dünyaya merhaba dediklerini sözlerine ekledi. Belediye Başkanlarını programına konuk ettiklerini belirten Ahmet Şafak Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı programa davet etti. Mersin’e gelirken programa neredeyse geç kalacağını belli eden Ahmet Şafak Mersin’de gördüğü battı çıktılar sayesinde trafikte by pass etkisi gördüğünü ve onlar sayesinde vakitlice programa gelebildiğini sözlerine ekleyerek Başkan Kocamaz’ı tebrik etti.

 

BAŞKAN KOCAMAZ: “BİRLİK VE BERABERLİKTEN YANA OLAN HERKESLE BU YOLU YÜRÜRÜZ”

 

Söz Müzik Ahmet Şafak programında sohbet gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Mersin insanlık tarihi ile yaşıt bir kent. Hz. Adem’in oğlunun Tarsus’ta makamı varsa bu bölge insanlık tarihi ile yaşıt olarak değerlendirilebilir. Hizmeti bir ibadet aşkı ile yapmak bizler için çok önem taşıyor. Bizler Türk milliyetçisiyiz. Başta Anadolu topraklarındaki bütün insanlarımız olmak üzere tüm dünyada yaşayan kalp atışlarımızı aynı ritimle çarptırdığımızı düşünüyorum. Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmesine en fazla Türk milliyetçileri karşı çıkar. Köken, ne olursa olsun aziz Atatürk’ün söylediği gibi kendisini Türk olarak gören herkesi başımıza taç yaparız. Bu ülkede hedeflediğimiz gibi hür ve bağımsız olarak yaşatmak istiyorsak bölücü olmayan ve birlikten beraberlikten yana olan herkesle bu yolu yürümeye hazırız. Mersin’in bir barış, huzur ve kardeşlik kenti olarak hayatını sürdürmesi dünyaya da Türkiye’ye de örnek olur. Bu topraklarda birlik beraberlik içerinde yaşayacaksak birbirimize hoşgörülü olacağız” dedi.

 

PROGRAMYALNIZKURT

 

“BU MİLLETE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

 

Sadece Mut ilçesinde yaşayanları değil Mersin’in bütünündeki herkesi mutlu etmek amacıyla hizmet verdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Mersin hizmet eksikliği çok olan bir yer. Ama bizim insanımız hiçbir zaman ihanet düşüncesini kafasında taşımaz, devletine zeval vermesin diye Allah’a dua eder. Mersin Türkiye’nin en büyük limanına sahip işlem hacmi olarak. Lojistik imkânları da fazla. Tarım, turizm gibi özellikleri ile çok önemli bir merkez ve buraya hizmet edebildiğimiz için Allah’a binlerce kez teşekkür ediyoruz. Mersinli hemşerilerimize de bize hizmet etme imkânı verdikleri için teşekkür ediyoruz. Ben bir Yörük-Türkmen çocuğuyum, yokluklarla çok mücadele ettim. 1980 öncesinin bütün badirelerinden bu günlere böyle bir göreve geldim. Bugün o görevi yapmanın hazzını yaşıyorum. 23 yıldır Tarsus ve Mersin’de işin direksiyonunda bu arabayı hedefe götürmeye çalışıyorum. Tarsus’ta bir nesil bizimle yetişti bayrak yere inmedi. Mersin’de göreve talip olurken Tarsus’taki bayrakta yere inmedi ve hizmet aşkı aynı heyecan ile devam ediyor. Mersin çok güzel bir yer ve Mersin’i hedef olarak düşünecek olursak Mersin’de yaşayan insanların hayatını kolaylaştırabildiğimiz bir kent olarak eksiklikleri sıkıntıları ve problemlerin çözüm noktalarını da biliyoruz. Nefesimiz kesilmediği sürece bu millete hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Tarsus’un bir dünya kenti olduğunu dile getiren Ahmet Şafak, Milliyetçi Hareket Partili olan belediyelerin fedakarlık yaparak çalıştıklarını ve MHP’li belediyeleri inancın zaferi olarak gördüğünü sözlerine ekledi.

 

MERSİN’İN SAHİLLERİ TERTEMİZ OLACAK

 

Mersin’deki sahil hakkında konuşma gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Mersin’in her noktasından denize girilebilsin istiyoruz. Bunun içinde arıtma tesisleri ile donatılıp denizin temiz olması lazım. Hatay’dan, Antalya’ya kadar olan bölgede ilk artıma tesisini biz yapmıştık Tarsus’ta. Göreve geldiğimizden bu yana yani 30 marttan bu yana Anamur, Bozyazı arıtma tesisleri hizmete girdi. Silifke, Aydıncık, Susanoğlu ve Kızkalesi bölgelerinin arıtmaları tamamlandı. Mezitli’de seçim döneminde fosseptik kokuları içerisinde seçim çalışmaları yaptık. O kanalizasyon sistemini tamamladık ve artıma tesisi inşaatına başladık. Bozyazı, Aydıncık altyapıları tamamlandı. Gerçekten yapılan çalışmalar Mersin tarihinde görülmemiş şekilde devam ediyor. Selde büyük sıkıntılar yaşadık ama yağmur Tarsus’a da yağdı ve sıkıntı fazla yaşanmadı. Bu yağmur bir afetti. Dolayısıyla çok büyük bir felaketti. Bunun hazırlıklarını yıllar önceden yapmak lazım. Dere yataklarında 20 katlı binalar olunca bunları çözmek belediyenin bütçesi ile olmuyor. Mersin sahilleri yakın bir gelecekte tamamen tertemiz ve duru bir hale gelmiş olacak. ” diye ifade etti.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Dil” adlı şiirini okudu ve vatandaşlardan büyük alkış aldı.

 

PROGRAMYALNIZKURT1

 

15 TEMMUZ’DA SOKAĞA İLK ÇIKAN ÜLKÜCÜLER OLDU

 

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi hakkında sohbet eden Başkan Kocamaz, “Öncelikle milletimizle gurur duyuyoruz. 15 Temmuz gerçekten bir dönüm noktası. Maalesef gaflet ve delaletin çerçevesinde bir grup Allah diyerek insanları kandırarak kafalarını boşaltarak bir darbe girişiminde bulunmak istedi. Milletimiz asil duruşu ve o gece titreyip kendine dönüşü sayesinde bugün gene geçmişte olduğu gibi bir ve beraberiz. Terörün tasvip edilmesi mümkün değil. Özellikle İslam aleminin perişanlık içine düştüğü bir dönemde Türkiye’de de Allah diyerek birileri devleti ele geçirmek için bir kalkışma girişiminde bulundular. Ama o gece ilk dirilişi sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ortaya koydu ve onun dik duruşu sayesinde sokağa ilk çıkan Türk milliyetçileri, ülkücüler oldu. Devletimizin ve hükümetimizin Cumhurbaşkanımızın yanındayız ifadeleri ülkece bir moral kaynağı oldu. Türkiye Cumhuriyeti yeniden kendine döndü ve dirildi” şeklinde konuştu.

 

Vatandaşlardan bir tanesinin sahneye çıkarak kız arkadaşına evlenme teklifi üzerine salonda keyifli dakikalar yaşandı. Başkan Kocamaz da güzel dileklerde bulunarak gençlere örnek olsun diye eşi Hatice Kocamaz’a yazdığı “Kadınımsın” şiirini okudu.

 

Başkan Kocamaz Ahmet Şafak’a program sonunda çiçek hediye etti.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.