Hoşgeldiniz  

BİRİSİ CHP’Lİ ÖZYİĞİT’E HATIRLATSIN: MACİT’İN 15 YIL MERSİN’İN HAKKINI ÇALMASININ HESABINI CHP VERDİ Mİ?

admin | 03 Ağustos 2017 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

BİRİSİ CHP’Lİ ÖZYİĞİT’E HATIRLATSIN: MACİT’İN 15 YIL MERSİN’İN HAKKINI ÇALMASININ HESABINI CHP VERDİ Mİ?

CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında Burhanettin Kocamaz yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi. Özyiğit’in, “En borçlu Belediye olduk” sözünde, CHP’li Özcan döneminde çöpe atılan ve hala bu yönetim döneminde ödenen 35 milyon TL’lik Danıştay kararıyla yıkılan Aquapark projesinin yükünün dahil edilip edilmediği de merak konusu oldu.  

CHP Mersin İl başkanı Abdullah Özyiğit, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında MHP’li Burhanettin Kocamaz yönetimini eleştirdi. Mersin’in ve Türkiye’nin yönetilemediğini öne süren CHP’li Özyiğit, hem genelde hem de yerelde CHP iktidarına ihtiyaç duyulduğunu savundu.

 

15 YILLIK CHP İKTİDARI MERSİN’E NE YAPTI?

 

Kocamaz’lı Büyükşehir yönetiminin en borçlu belediye olduğunu iddia eden CHP’li Özyiğit’in bu açıklaması tepki çekti. Büyükşehir Meclis tutanaklarına da geçen ifadelerde bugün Büyükşehir Belediyesi’nin halen CHP’li Macit Özcan döneminden kalan borçları ödemekle uğraştığı kaydedilmişti.

 

Göreve başladığı 30 Mart 2014 tarihinden bugüne kadar Macit Özcan dönemindeki borçlarla boğuşan Kocamaz yönetiminin, 15 yıl hiçbir kayda değer hizmet üretmeden geçen CHP döneminde bu borcun nasıl yapıldığı da Mersin kamuoyunca merak edilen konuların başında geliyordu.

 

Belediyenin en kıymetli arazisi ipotek edilerek bankadan alınan yüksek faizli kredi ile yapılan 35 Milyon TL’lik Aquapark için belediyenin tam anlamıyla ne kadar ödeyeceği de kamuoyunca sorgulanıyor. Belediye kaynaklarını kamu yararına olmadığı Danıştay tarafından da tescillenerek yıkılan skandal tesise imza atarak heba edip, Mersin’in geleceğini karartan eski Başkan Özcan dönemini sorgulamadan yapılan bu eleştiriler, basit politika olarak yorumlandı.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

BİRİSİ CHP’Lİ ÖZYİĞİT’E HATIRLATSIN: MACİT’İN 15 YIL MERSİN’İN HAKKINI ÇALMASININ HESABINI CHP VERDİ Mİ? için 1 yorum

  1. Ayhançırak dedi ki:

    Lan top chp allahbelayalari verirsin

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.